06:42 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Beveik 700 kilogramų kvaišalų buvo slepiami iš Ispanijos važiavusio vilkiko puspriekabės priekinėje sienoje, mašinos vairuotojas — Kauno miesto gyventojas, suimtas, jam gresia laisvės atėmimas iki 15 metų

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Gegužės 12-osios naktį muitinės pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė apie septynis milijonus eurų vertės narkotikų kontrabandą, praneša muitinės spaudos tarnyba.

  Muitinės mobiliųjų grupių patruliai dirba ir naktį — Kauno teritorinės muitinės pareigūnai gegužės 12-ąją, apie trečią valandą ryto, kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai sustabdė patikrinti krovininį vilkiką "DAF".

  Mašinos vairuotojas, Kauno gyventojas, pareigūnams sakėsi į Lietuvą iš Ispanijos gabenantis naudotas medžio apdirbimo stakles. Tačiau muitininkai nusprendė vilkiką papildomai patikrinti rentgeno kontrolės sistema Kybartų kelio poste.

  Ten ir paaiškėjo, kad medžio staklių detalėmis užverstoje puspriekabėje įrengta "klasikinė" slėptuvė: puspriekabės priekis nuo vidinės dalies buvo atskirtas imitacine sienele, o į tarpą sukrauti narkotikai.

  Iš viso slėptuvėje pareigūnai surado net 676 kilogramus hašišo. Preliminari tokio kiekio narkotikų vertė juodojoje rinkoje — apie 6, 7 milijono eurų. Tai didžiausia šiemet Lietuvoje sulaikyta narkotikų kontrabandos siunta.

  Mašinos vairuotojas buvo sulaikytas, vėliau Vilniaus apylinkės teismo sprendimu jis buvo suimtas dviem mėnesiams, jam gresia laisvės atėmimo bausmė iki 15 metų.

  Prieš du mėnesius Lietuvos-Lenkijos pasienyje muitininkai irgi sulaikė įspūdingą — 154 kilogramų hašišo krovinį. Narkotikai aptikti kovo 28 dieną iš Ispanijos į Lietuvą grįžtančios poros visureigyje "BMW".

  Iš viso per pastaruosius penketą metų muitinės pareigūnai sulaikė 3,2 tonas narkotikų (daugiausia hašišo). Vien šiemet muitininkams jau įkliuvo 830 kilogramų kvaišalų, juodojoje rinkoje kainuojančių apie aštuonis milijonus eurų.

  Tai dažniausiai afrikietiškos kilmės — Maroke pagamintas hašišas, kuris nelegaliai atplukdomas į Ispaniją per Gibraltaro sąsiaurį. Iš čia kvaišalai gabenami į kitas Vakarų Europos valstybes, o Lietuva yra tapusi tranzitiniu punktu vežant šiuos narkotikus į Rusiją.

  Dar šia tema

  Šiaulių policijos pareigūnai sulaikė vilkiką su 300 kg hašišo
  Gabenti narkotikų kontrabandą lietuviai dažniausiai bando pašto siuntomis
  Tegai:
  kvaišalai, hašišas, muitininkai, kontrabanda, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos