12:43 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Kompiuteris, archyvinė nuotrauka

  Apgaulė iš Britanijos: Lietuvoje atsirado nuosavas virusas-plėšikas

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2510

  Policija perspėja, kad Lietuvoje atsirado naujas sukčiavimo būdas, kuomet interneto vartotojai gauna žinutes, neva, iš Jungtinės Karalystės ambasados

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Lietuvoje plinta kompiuterinis virusas, kuris skirtas apgaule išvilioti asmens duomenis ir pinigus iš kompiuterių vartotojų, prisidengiant apgaulingu anglišku pranešimu, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

  Žinutėje teigiama, jog kompiuteris užblokuotas, o norint jį atblokuoti reikia per 5 minutes susisiekti su IT specialistais Jungtinėje Karalystėje telefono numeriu +(00)448000698527.

  Susisiekus telefonu, pašnekovui įtikinamai grasindama sunaikinti kompiuterio duomenis, prašoma pateikti savo asmens ir elektroninių mokėjimo priemonių duomenis, o juos pateikus, neteisėtai atliekami pinigų pervedimai iš nukentėjusių asmenų sąskaitų.

  Policija įspėja gyventojus, kad tokie atvejai yra kėsinimasis sukčiauti ir išvilioti asmens bei elektroninių mokėjimo priemonių duomenis. Pastebėjus tokius atvejus, reikia nedelsiant apie juos informuoti policiją ir nepateikti piktavaliams jokių savo asmens duomenų.

  Dar šia tema

  Europolas: gali įvykti antra kibernetinių atakų banga
  Kaip apsisaugoti nuo kibernetinės atakos "WannaCry"
  Tegai:
  virusas, sukčiavimas, internetas, Policijos departamentas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos