22:49 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  143

  Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai su Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertais aptarė galimybes Lietuvai įsigyti vakcinų nuo B tipo meningokoko

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai apsilankė Lietuvoje ir pateikė Sveikatos apsaugos ministerijai siūlymų ir patarimų, ką daryti, kad Lietuvoje vakcina nuo B tipo meningokoko būtų kompensuojama ir įtraukta į vaikų skiepų kalendorių, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos kvietimu Lietuvoje lankėsi daktarė Liudmila Mosina (PSO Europos regiono biuras), daktaras Andrew Frederick Riordan ir  daktaras Andrew Earnshaw (Jungtinis vakcinacijos ir imunizacijos komitetas, Jungtinė Karalystė).

  Šio susitikimo metu buvo aptartos galimybės Lietuvai įsigyti vakcinų nuo B tipo meningokoko.

  Kol kas ši vakcina yra kompensuojama ir įtraukta į vaikų skiepijimų kalendorių tik Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje, todėl būtent su šių šalių ekspertais ir diskutuojama apie galimybes ir Lietuvai pradėti skiepyti naujagimius.

  Ministro Verygos teigimu, Lietuvoje tokios vakcinos anksčiau niekada nebuvo kompensuojamos, todėl labai svarbu apsvarstyti visas galimybes, sužinoti kitų šalių patirtį ir rekomendacijas.

  Meningokokas Lietuvoje

  Lietuvoje sergamumas meningokokine infekcija yra vienas didžiausių Europoje. Didžiausias sergamumas meningokokine infekcija yra kūdikių ir vaikų 1-4 metų amžiaus grupėje, apie pusę  mirties atvejų užregistruojama vaikų iki 5 metų amžiaus grupėje. Lietuvoje dominuoja invazinės meningokokinės infekcijos B tipas.

  Besiruošiančių į kelionę dėmesiui: nepamirškite pasiskiepyti >>

  Ankstesniais preliminariais skaičiavimais, vakcina nuo meningokoko galėtų kainuoti apie 8 milijonų eurų per metus, mokant Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Įtraukus vakcinas į vaikų profilaktinio skiepijimo kalendorių, jomis būtų skiepijami visi naujagimiai.

  Techninę pagalbą dėl vakcinų nuo B tipo meningokoko teikia PSO.

  Dar šia tema

  Lietuvaites nemokamai skiepys nuo gimdos kaklelio vėžio
  Medikai: šilti orai — pabudusios erkės
  Tegai:
  skiepijimas, skiepai, meningokokas, vakcinacija, naujagimiai, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos