01:18 2018 Vasario 26
Vilnius-16°C
Tiesioginis eteris
  Pirmokė, archyvinė nuotrauka

  Tėvelių dėmesiui: liko pusantros savaitės iki registracijos į mokyklas pabaigos

  © Sputnik/ Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  125 0 0

  Šiais metais į mokyklas elektroniniu būdu užsiregistravo 11500 meksleivių, lieka tik pusantros savaitės iki mokinių eilės suformavimo

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Šių metų rugsėjį į pirmą klasę ruošiasi eiti 6464 mažieji vilniečiai, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Būsimų pirmokų prašymai pateikti elektroniniu būdu; iš viso į mokyklas taip užsiregistravo 11 500 moksleivių. Tarp jų — keičiantys mokyklas, pereinantys iš progimnazijos į gimnazijas, ar atvykę gyventi į sostinę moksleiviai.

  Daugiausia prašymų pateikta kovo mėnesį — vos startavus elektroninei registravimo sistemai.

  Savivaldybė primena, kad būsimų pirmokų tėvams prašymus, naudojantis šiemet pradėjusia veikti modernia registracijos į mokyklas sistema, rekomenduojama pateikti iki gegužės 26 dienos.

  Nors prašymus galima pateikti ir vėliau, priėmimo komisija pirmines moksleivių eiles formuos iš iki gegužės 26 dienos 15:00 val. pateiktų duomenų.

  Užpildyti prašymą galima prisijungus čia — www.vilnius.lt/mokykla

  Tam, kad būtų patogiau pasirinkti mokyklas, sukurtas interaktyvus sostinės mokyklų žemėlapis:  jame patogu ir paprasta susirasti artimiausias mokyklas pagal savo gyvenamąją vietą, kalbą, kuria norima mokytis, ir klasę.

  Priėmimo eiga

  Pateikdami prašymą ir rinkdamiesi mokyklą, kurią lankys jų vaikas, tėvai gali nurodyti iki penkių bendrojo ugdymo įstaigų — mokyklą, kuri yra priskirta pagal gyvenamąją teritoriją, ir keturias mokyklas, į kurias taip pat norėtų leisti savo vaiką. Rekomenduojama nurodyti visas  penkias įstaigas.  Prašymuose nurodytų mokyklų eilė neturi įtakos priėmimui.

  Pirmumo teisę patekti į mokyklą turi tų tėvų vaikai, kurie yra bent prieš dvejus metus deklaravę savo gyvenamąją vietą. Elektroninėje registravimo į mokyklas sistemoje automatiškai bus atnaujinti ir deklaruotos gyvenamosios vietos duomenys iki priėmimo komisijos pradės darbą.

  Užpildyti internetu prašymai automatiškai perduodami prašyme nurodytoms mokykloms, ir mokinių priėmimą mokyklos toliau vykdo savarankiškai.

  Preliminarius sąrašus, į kurią mokyklą yra priimtas vaikas, tėvai galės matyti jau birželio pradžioje (po birželio 10 dienos) mokyklų interneto svetainėse. Taip pat apie priėmimą tėvai bus informuoti elektroniniu būdu ir matys registracijos sistemoje.

  Jei vaiką priims kelios mokyklos, tėvai apie tai bus informuojami, ir registracijos sistemoje turės patvirtinti, kurią iš mokyklų renkasi.

  Iš viso Vilniuje yra 122 bendrojo lavinimo įstaigos. 

  Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą
  © Sputnik/
  Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą

  Dar šia tema

  Registracija į sostinės mokyklas: jau pateikta 2700 prašymų
  Kardeliai — rugsėjo 1-osios karaliai
  Kaip vaikai keliauja į mokyklas — parodys tėvų apklausa
  Tegai:
  elektroninės paslaugos, mokyklos, priėmimo į mokyklą tvarka, mokykla, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos