14:59 2020 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1169
 • RUB68.8102
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13

  Lietuvos viešosios LIBIS bibliotekos ir jų padaliniai gaus elektronines knygas, tai leis įdiegti elektronines paslaugas ir suteiks galimybę rajonų gyventojams skaityti elektronines knygas bibliotekose bei skolintis skaitykles namo

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui 268-ias elektroninių knygų skaitykles perduoti savivaldybių nuosavybėn, praneša Kultūros ministerija.

  Elektroninių knygų skaityklių perdavimas savivaldybėms leis teikti pažangias elektronines paslaugas šalies viešųjų bibliotekų skaitytojams ir per vieningą prieigą, naudojantis įvairiais įrenginiais, skolintis bei skaityti elektroninius leidinius.

  "Elektroninės knygos tampa kasdienybe namuose, turėtų tapti kasdienybe ir bibliotekų gyvenime. Todėl ir ateityje planuojame plėsti galimybes rajonų gyventojams skaityti elektronines knygas ne tik bibliotekose, bet skolintis skaitykles ir namo", — pabrėžė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

  Skaitmeninių produktų ir paslaugų vartotojai elektronines knygų skaitykles apibūdina kaip funkcionalų popierinių knygų pakaitalą, kuris yra patrauklesnis dėl kompaktiškumo, aiškesnio teksto atvaizdavimo galimybių, patogaus naudojimo ir kitų savybių.

  Pasak Ruokytės-Jonsson, sukurtos bibliotekos elektroninės paslaugos leidžia pagerinti Lietuvos gyventojų prieigą prie elektroninių leidinių, skolintis elektroninį leidinį, naudojantis bibliotekos skaitykle.

  Elektroninių knygų skaityklės įsigytos už Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas. Bendra įsigijimo vertė 116 tūkstančių eurų.

  Projektas elektroninių paslaugų sukūrimo ir įdiegimo aspektu apima visas Lietuvos Respublikos viešąsias LIBIS bibliotekas ir jų padalinius.

  Dar šia tema

  Vietoj sunkių knygų pasiimk elektroninę skaityklę: naujovė Kauno bibliotekoje
  Mažvydo "Katekizmą" galima pamatyti Vilniaus universiteto bibliotekoje
  Grybauskaitė aukštai vertina knygos svarbą visuomenei
  Tegai:
  viešosios bibliotekos, elektroninė skaityklė, Lietuva

  Svarbiausios temos