21:36 2019 Lapkričio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Buteliai, archyvinė nuotrauka

  Sveikatos ministerija uždraus "pseudobarus": baudos gresia ir vartotojams

  CC0 / Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15710

  Sveikatos apsaugos ministerija teikia Seimui projektą, pagal kurį planuojama sutrumpinti alkoholio pardavimo laiką, uždrausti nelegalią naktinių barų veiklą bei bausti pirkėjus, kurie išsineša alkoholį, skirtą gerti vietoje

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Įstatymo projektas, kuris numato alkoholio pardavimo laiko trumpinimą, kelia daug diskusių visuomenėje, nes skeptikai teigia, kad šis apribojimas dar labiau paskatins nelegalią prekybą alkoholiu natimis.

  Todėl Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad visi nelegalia veikla užsiimantys asmenys bus baudžiami įstatymo numatyta tvarka ir tokių nelegalių prekybos vietų turi nelikti, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

  "Šiandien vadinamieji pseudobarai imituoja kavinių bei barų veiklą ir piktnaudžiauja įstatymų numatyta tvarka viešojo maitinimo įstaigose prekiauti alkoholiu naktį. Tokių įstatymus nuolatos pažeidžiančių vietų turi nebelikti ir tam bus dedamos visos pastangos", — sako Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian.

  Dėl tokios nelegalios veiklos nukenčia sąžiningi viešojo maitinimo rinkos dalyviai, gyventojai, kurie priversti kęsti pseudobarų veiklos padarinius — triukšmą ir girtų asmenų siautėjimą, o taip pat ir patys šių vietų klientai, kurie patenka į muštynes ar tampa kitų nusikaltimų aukomis.

  Penki mitai apie "sausą įstatymą" >>

  Dažnai tokiuose naktiniuose pseudobaruose lankosi žmonės, kurių dėl išgerto alkoholio kiekio baruose ir restoranuose jau nebeaptarnauja, būtent šie asmenys nuolatos pažeidinėja viešąją tvarką ir trikdo kitų žmonių ramybę poilsio metu, policijos pareigūnai yra nuolat kviečiami į tokias vietas, kur naktimis būriuojasi jau gerokai alkoholio padauginę piliečiai.

  Ką siūloma daryti

  Siūloma numatyti atsakomybę ne tik pseudobarų pardavėjams, bet ir jų pirkėjams už alkoholinių gėrimų išsinešimą iš viešojo maitinimo vietų darbo dienomis nuo 20:00 iki 10:00 (sekmadieniais iki 10:00 ir nuo 15:00).

  "Toks siūlymas sumažins šių vietų patrauklumą — tikrai ne kiekvienas pilietis ryšis pirkti alkoholį draudžiamu laiku išsinešti suprasdamas, kad gali būti patrauktas administracinėn atsakomybėn, o dauguma nuo "pirkinio" susilaikiusių žmonių, tikėtina, kitą dieną tik padėkos už motyvaciją atsisakyti "pirkinio", — sako Belian.

  Siūloma viešojo maitinimo vietose darbo dienomis nuo 20:00 iki 10:00 (sekmadieniais iki 10:00 ir nuo 15:00) leisti parduoti tik pilstomus alkoholinius gėrimus vartojimui vietoje. Tokiu būdu nenukentės sąžiningos kavinės, barai ir restoranai, nes jie yra įpratę vykdyti įprastinę viešojo maitinimo veiklą, t. y. iš tikrųjų pilstyti alkoholinius gėrimus vartojimui vietoje. Nuo šiol pseudobarai nebegalės imituoti viešojo maitinimo veiklos ir pardavinėti atidarytų alkoholio butelių apsimesdami, kad nesupranta, jog gėrimai perkami išsinešti.

  Dar šia tema

  Nusipirkęs bilietą gali gerti: alkoholis mokamuose renginiuose nedraudžiamas
  Apklausa: 5% lietuvių išgeria 37% suvartojimo alkoholio šalyje
  Švietimo ministerija: penktadalis mokinių rūko, trečdalis — vartoja alkoholį
  "Komendanto valanda" be alkoholio Lietuvos kurortuose
  Tegai:
  naktiniai barai, prekybos alkoholiu apribojimas, alkoholizmas, alkoholis, Lietuva

  Svarbiausios temos