18:05 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Sprendimas dėl Lietuvos piliečio Evaldo Rimašausko, kuris Amerikoje įtariamas internetiniu sukčiavimu, ekstradicijos į JAV atidėtas, kol Lietuvos generalinė prokuratūra gaus papildomas medžiagas iš JAV

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį patenkino Lietuvos piliečio Evaldo Rimašausko, kuris įtariamas stambaus dydžio sukčiavimu, advokato prašymą ir nurodė Generalinei prokuratūrai kreiptis į JAV dėl išsamesnės informacijos pateikimo Lietuvoje sulaikyto asmens atžvilgiu.

  Kaip teigiama JAV prokurorų kaltinamojoje išvadoje, Rimašauskas įsibrovė į elektroninį paštą ir privertė dvi internetines bendroves Amerikoje (žiniasklaida sako apie Google ir Facebook) pervesti į jo sąskaitą daugiau nei 100 milijonų dolerių. Jų duomenimis, įtariamasis Lietuvoje įregistravo kompiuterinę įmonę pavadinimu, priklausančiu gerai žinomai kompanijai iš Azijos. Po to Rimašauskas išsiuntė dviems įmonėms-aukoms laiškus reikalaudamas pervesti pinigus, kuriuos jos turėjo sumokėti tikrai Azijos įmonei. Įmonės įvykdė jo reikalavimą.

  "Teismas įpareigojo prokurorus kreiptis į instituciją, kuri pateikė pareiškimą dėl Lietuvos piliečio ekstradicijos, su prašymu pateikti papildomus dokumentus šioje byloje", — cituoja naujienų agentūra RIA Novosti teisėjos Aivos Survilienės žodžius, kuriuos ji pasakė žurnalistams po teismo posėdžio.

  Lietuvos teisininkų teigimu, įtariamasis nepripažįsta savo kaltės, o amerikiečiai, paprašę asmens ekstradicijos, savo kaltinamajame akte nepateikė konkrečios informacijos apie galimą nusikaltimą, be to, bendrovės, nurodytos kaltinamajame akte, yra paslėptos.

  Kaip ketvirtadienį po teismo posėdžio pasakė suimtojo advokatas Linas Kuprusevičius, jo prašymas buvo teismo patenkintas.

  "Teismas įpareigojo prokurorą organizuoti ir aukštos kokybės dokumentų vertimas į lietuvių kalbą, ir pateikti konkrečius įrodymus, kad įtariamasis galėjo padaryti nusikaltimą", — sakė žurnalistams Kuprusevičius.

  Prokurorai turi pateikti teismui naujus duomenis per du mėnesius.

  Rimashauskas buvo sulaikytas Lietuvoje kovo 16 dieną, šiuo metu jis laikomas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime Vilniuje apklausai.

  Anksčiau Lietuvos generalinė prokuratūra pranešė, kad vadovaujantis tarptautine sutartimi su JAV, sulaikius įtariamąjį per du mėnesius turėtų būti pateiktas oficialus dokumentų paketas dėl šio asmens ekstradicijos. Gavus šiuos dokumentus bus spendžiama, ar yra pagrindas kreiptis į teismą prašant patenkinti užsienio valstybės prašymą dėl asmens išdavimo tolesniam baudžiamajam persekiojimui šioje šalyje. Ekstradicijos atveju, kaltinamajam gresia iki 20 metų kalėjimo pagal straipsnius "Sukčiavimas" ir "Pinigų plovimas".

  JAV prokurorų teigimu, Ramašauskas dar klastojo sąskaitas, laiškus ir dokumentus, susijusius su sutartimis.

  Dar šia tema

  Apgaulė iš Britanijos: Lietuvoje atsirado nuosavas virusas-plėšikas
  Kaip apsisaugoti nuo kibernetinės atakos "WannaCry"
  Europolas: gali įvykti antra kibernetinių atakų banga
  Lietuvis apgavo JAV kompanijas 100 mln dolerių
  Tegai:
  internetinis sukčiavimas, lietuvis, Evaldas Rimašauskas, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos