05:34 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Studentai, archyvinė nuotrauka

  Šiemet stojimas į profesines mokyklas vyks internetu

  © Фото: Vytautas Magnus University
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (127)
  99122

  Nuo birželio startuoja nauja moderni priėmimo į profesines mokyklas sistema, pirmą kartą stojimas į profesines mokyklas vyks centralizuotai, internetu, per LAMA BPO

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Birželio 1 dieną prasidėsiantis priėmimas į profesines mokyklas bus vykdomas per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos sistemą bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO), pranešė Švietimo ministerija.

  "Ši tvarka bus modernesnė ir paprastesnė visiems stojantiesiems į profesines mokyklas. Pateikdami prašymus internetu, jie matys visą spektrą galimybių: nuo universitetų iki profesinių mokyklų ir galės rinktis iš visos mokymų programų pasiūlos", — apie naujos priėmimo sistemos privalumus pasakoja švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

  Anot jos, pretenduojantiems stoti į profesinę mokyklą, nebereikės eiti ir nešti popierinių dokumentų, kuo jau seniai atsisakyta aukštajame moksle.

  Nuo birželio 1 dienos visos profesinės mokyklos bus pasirengusios suteikti pagalbą tiems stojantiesiems, kurie nebus susipažinę su nauja priėmimo tvarka, jos padės pateikti prašymus internetu.

  Datos ir skaičiai

  Pagrindinis priėmimas į profesines mokyklas truks iki rugpjūčio 18 dienos. Likus laisvų vietų, bus skelbiamas papildomas priėmimas, kuris baigsis rugsėjo 15 dieną. Iš viso į profesines mokyklas ketinama priimti 20,2 tūkstančių pirmakursių, panašiai kaip ir pernai.

  Profesinis mokymas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Максим Богодвид

  Šiemet planuojant priėmimą į profesines mokyklas labiau atsižvelgiama į pasiūlos ir paklausos santykį, darbo rinkos poreikius. Todėl 10% nuo pirminio plano mažės priėmimas į grožio sektoriaus specialybes, 6% didės į apdirbamąją pramonę, statybą.

  Lyginant su praėjusiais metais, planuojama, kad šiemet kelis kartus išaugs priėmimas į modulines programas, kurios trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių ir įgyjama viena darbe reikalinga kompetencija. Pernai tokių programų buvo siūloma 29, šiemet šis skaičius išaugs iki 200.

  Taip pat sumažintas visų profesinių mokymo programų dubliavimas tame pačiame mieste ar regione.

  Aukštojo mokslo pertvarka: nemokamos bakalauro studijos ir tik du universitetai >>

  ŠMM primena, kad profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Kartu su profesine kvalifikacija galima įgyti ir pagrindinį išsilavinimą ar brandos atestatą. Daugiau kaip 70 šalies profesinio mokymo įstaigų siūlo apie 300 įvairių profesinio mokymo programų.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (127)

  Dar šia tema

  Pranckietis: vyksta "protų nutekėjimo" procesas
  Analitikai siūlo palikti Lietuvoje daugiausiai 5 universitetus
  Psichologai įvardijo geriausią būdą išlaikyti egzaminą universitete
  Tegai:
  profesinės mokyklos, stojimas, universitetai, LAMA BPO, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos