19:09 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1414
 • RUB81.1888
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  178

  Incidentas, apie kurį pranešė Lietuvos žiniasklaida su nuoroda į Krašto apsaugos ministeriją, įvyko Ignalinos rajone, kur dabar vyksta tarptautinės NATO pratybos "Liepsnojantis kalavijas 2017" ("Flaming Sword 2017")

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik, Vladimiras Matveevas. Pratybose dalyvavo ir savanoriai, kurioms Lietuvos valdžia pastaraisiais metais skiria ypatingą dėmesį. Savanoriams ir Šaulių sąjungos nariams net buvo leista įsigyti ir namuose laikyti pusiau automatinius ginklus ir šaudmenis jiems. O prieš pusantrų metų kariuomenė perdavė Šaulių sąjungai 500 automatinių šautuvų AK-4MT.

  Lietuvos šaulių sąjungos savanorių padalinys. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Šių pusiau karinių organizacijų atstovai ir buvo įtraukti į didelio masto NATO pratybas "Liepsnojantis kalavijas". Kokį vaidmenį šių pratybų metu jie atliko — nepranešama. Sprendžiant iš to, kad jie sulaikė ir tardė įsivaizduojamus priešus iš vietos gyventojų, kurie pratybų metu vadinami "Žaibo kumštis" asociacijos dalyviai", galima spėti, kad savanoriai atliko vietos policijos funkciją.

  Štai penki Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai gegužės 16 dieną ir persistengė "imituodami" nepilnamečio apklausą stebint tarptautiniams stebėtojams.

  Krašto apsaugos ministerija tik patvirtino faktą, kad apklausos metu savanoriai tvirkino nepilnametį, rodydami jam "tik suaugusiems" skirtą medžiagą, kas galėjo sukelti jaunuoliui psichologinę traumą. Skandalo nuslėpti nepavyko ir apie įvykį sužinojo vietos žurnalistai. Jie ir paprašė Krašto apsaugos ministerijos atstovų pakomentuoti incidentą.

  "Tai nepriklauso nuo to, ar pilnametis, ar nepilnametis. Jie (savanoriai — Sputnik) įtariami taikę tokį psichologinį spaudimą, kad jaunuolis pasijuto nebe pratybose. Po to pratybų stebėtojai pastebėjo tokius veiksmus ir sustabdė juos ir tą jaunuolį iš pratybų atšaukė", — pasakė žurnalistams kariuomenės vado atstovas majoras Mindaugas Neimontas.

  Kokiu būdu į taktines karines pratybas buvo įtrauktas nepilnametis — Krašto apsaugos  ministerija kol kas nekomentuoja. Žinoma tik, kad Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas pavedė kariuomenės Jungtiniam štabui atlikti tarnybinį patikrinimą.

  Įtariamųjų atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jie buvo nušalinti nuo pareigų, o pati Švenčionių kuopa likviduota. Už šį nulikaltimą baudžiama laisvės apribojimu, areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

  Pasak Krašto apsaugos ministerijos, tyrimų metu jokių papildomų komentarų žiniasklaidai nebus.

  Lietuvos šaulių sąjunga — sukarinta organizacija, su daugiau nei 8,5 tūkstančių žmonių; Gynybos ministerijos savanorių pajėgose yra dar beveik 4,5 tūkstančiai žmonių.

  Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Lietuvoje vyks svarbiausios NATO pratybos "Tvirtas kobaltas"
  Taktinės pratybos diversantams sugauti atskleidė tarnybų sąveikos problemas
  Lietuvoje vėl gaudo "diversantus": prasidėjo karinės pratybos "Žaibo kirtis"
  Tarptautinės NATO pratybos "Summer Shield" prasidėjo Latvijoje
  Šalčininkų atsakymas: taktinės pratybos kursto tautinę nesantaiką
  Tegai:
  nepilnametis, karinės pratybos, Krašto apsaugos ministerija, Mindaugas Neimontas, Jonas Vytautas Žukas, Lietuva

  Svarbiausios temos