05:36 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Vaikai, archyvinė nuotrauka

  Sostinės darželiuose bus sukurta 1,5 tūkst papildomų vietų

  © Photo: Švietimo ir mokslo ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  Nuo šių metų rugsėjo 100 eurų kompensacija per mėnesį už vaikų priežiūrą bus skiriama jau visiems vilniečiams, kurių vaikas negavo vietos valstybiniame darželyje

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Vilniečiai tėveliai jau pateikė 8 802 prašymus lankyti darželius nuo rugsėjo 1-osios, praneša miesto savivaldybė.

  Iki rugsėjo 1-osios savivaldybė ketina padidinti naujų vietų skaičių beveik 1500, nes tokį rekordinį darželinukų skaičių sutalpinti į 173 įstaigas yra didelis iššūkis.

  Kaip ir kasmet, pirmiausia naujos grupės bus formuojamos vietoj į pirmąją klasę išėjusių priešmokyklinukų — skaičiuojama, kad tokių vietų bus apie 6000, dar 760 vietų darželiuose bus sukurta papildant naujomis vietomis esamas vaikų grupes.

  Du sostinės darželius-mokyklas — "Berželis" ir "Žiburėlis" — pertvarkius į lopšelius-darželius ir kiekvienoje sukūrus po penkias naujas grupes, papildomai iš viso bus priimti dar 200 darželinukų.

  Suremontavus ar pertvarkius esamas patalpas kai kuriuose sostinės darželiuose, į bendruomenę galės įsilieti dar 400-500 vaikų.

  Taip pat nuo šių metų rugsėjo 100 eurų kompensacija per mėnesį už vaikų priežiūrą bus skiriama jau visiems vilniečiams, kurių vaikas negavo vietos valstybiniame darželyje — parama padės samdant auklę ar patiems prižiūrint vaikus namuose.

  Kompensacija bus teikiama tol, kol vaikas gaus vietą valstybiniame arba privačiame darželyje. 100 eurų kompensacija prieš dvejus metus pradėta teikti visiems, kurie lanko privačius darželius.

  Tuo tarpu 2018 metais dar 2480 vietų darželinukams bus sukurta pastačius 12 planuojamų modulinių darželių, pastačius 4 naujus standartinius darželius ir pertvarkius buvusius Minties vaikų socialinės globos namus, į kuriuos persikels lopšelis-darželis "Giliukas".

  Dar iš ankstesnių metų eilėje į Vilniaus darželius yra užregistruoti 3455 prašymai. Iš viso Vilniuje šiais metais nuo rugsėjo darželius lankys apie 28 tūkstančius darželinukų.

  Dar šia tema

  Mažųjų vilniečių tėvelių dėmesiui: laisvos vietos "Žolyno" darželyje
  Modulinis darželis niekuo nenusileidžia pastatytiems tradiciniu būdu
  Sostinės valdžia žada darželinukų tėvams panaikinti nelegalias rinkliavas
  Sostinės tėveliai gali patogiai užregistruoti vaikus į darželius
  Vilniuje atsirado naujas vaikų darželis iš modulinių patalpų
  Tegai:
  vaikų darželiai, vaikai, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos