17:27 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Parlamentaras Gabrielius Landsbergis pateikė Seimui alkoholio įstatymo pataisas, kuriose siūlo daugiau laisvės alkoholio pardavimui ir jo reklamos naudojimui

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Seimo narys ir partijos "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" vadovas Gabrielius Landsbergis savo Facebook paskyroje pasidalijo jo pasirašytomis alkoholio įstatymo pataisomis.

  "Pasirašiau alkoholio įstatymo pataisas. Dokumentas kompromisinis, tai yra nėra tobulas. Bet, mano nuomone, tai beveik geriausias pasiūlymas, kurį galime priimti šiandien Seime", — parašė Landsbergis.

  Pasak politiko, parengtame dokumente atsisakoma draudimo parduoti alkoholį lauko kavinėse (paviljonuose), draudimo alkoholiu prekiauti nemokamuose renginiuose, draudimo išnešti alkoholį iš prekybos vietų viešai matomoje pakuotėje.

  Nepakeičiamu paliktas darbo laiko ribojimas — toks, koks priimtas sveikatos reikalų komitete.

  O pakeitimai palietė reklamos draudimus bei  amžiaus ribojimą.

  Pagal naujas pataisas reklama draudžiama žiniasklaidoje, tačiau ir toliau leidžiama naudoti įmonių logotipus. Dėl amžiaus ribojimo patekiamas kompromisinis variantas, kuriuo nuo 18 iki 20 metų būtų parduodamas alkolholis iki 16 laipsnių, o nuo 20 metų — visas  alkoholis.

  "Suprantu, kad diskusijų daugiausiai bus dėl amžiaus ir kolegos gali registruoti kitokių variantų, tačiau manau, kad kaip kompromisinis, mūsų pasiūlytas variantas galėtų būti tinkamas", — išreiškė savo nuomonė politikas.

  Trečiadienį Landsbergio ir visų kitų registruotos pataisos bus svarstomos sveikatos reikalų komitete, o ketvirtadienį jau turėtų atkeliauti į plenarinį posėdį.

  Lietuva pripažinta daugiausiai "geriančia" pasaulio šalimi>>

  Alkoholio vartojimo mažinimo priemonės

  Vyriausybė balandį pritarė Seimo narių ir Piliečių iniciatyvinės grupės siūlomoms alkoholio vartojimo mažinimo priemonėms: alkoholinių gėrimų pardavimo laiko trumpinimui, minimalios pirkėjo amžiaus ribos didinimui, aiškiam alkoholio reklamos atskyrimui, ir jos draudimui.

  Naujomis įstatymo pataisomis ketinama sutrumpinti alkoholio pardavimo laiką ir leisti prekiauti alkoholiu parduotuvėse pirmadieniais-šeštadieniais nuo 10:00 iki 20:00, o sekmadieniais — nuo 10:00 iki 15:00.

  kainos didžiulės
  © RIA Novosti . Edvinas Mamontovas

  Ketinama didinti amžiaus ribą, nuo kurios bus galima įsigyti ir vartoti alkoholį, iki 20 metų.

  Naujomis įstatymo pataisomis siekiama apsaugoti žmones nuo neteisingos nuomonės formavimo ir visiškai uždrausti alkoholio reklamą. Tai reiškia, kad pirmiausia bus labai aiškiai atskirta, kas yra laikoma reklama, o kas nepatenka į šią kategoriją.

  Reklama nebus laikomas įmonės, prekiaujančios alkoholiniais gėrimais, pavadinimas, logotipas ar konkretaus gėrimo logotipas. Tai reiškia, kad prekės ženklai ant įrangos, taurių, baldų ir panašiai nebus draudžiami.

  Nuo šiol savivaldos institucijos bus įgaliotos pačios spręsti prekybos alkoholiu viešųjų renginių metu klausimą. Taip pat savivaldybės turės teisę apriboti alkoholio pardavimo laiką, nustatyti konkrečias teritorijas, kuriose galima juo prekiauti viešųjų renginių metu.

  Dar šia tema

  Penki mitai apie "sausą įstatymą"
  Nusipirkęs bilietą gali gerti: alkoholis mokamuose renginiuose nedraudžiamas
  Apklausa: 5% lietuvių išgeria 37% suvartojimo alkoholio šalyje
  Švietimo ministerija: penktadalis mokinių rūko, trečdalis — vartoja alkoholį
  Tegai:
  alkoholio įstatymo pataisos, alkoholio pardavimas, alkoholis, Seimas, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos