16:30 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Valstybės šimtmečio proga startavo akcija "Dovana Lietuvai", kurios metu premjeras neturtingoms šeimoms padovanojo trispalves, o darbo ministras pažadėjo draugauti su nepasiturinčiomis šeimomis, o vietoj finansinės pagalbos — "nuoširdžius tarpusavio ryšius"

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Prasidėjo atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirtas projektas "Dovana Lietuvai", kuris kviečia kurti dovanas — gerus darbus, skirtus vienas kitam, bendruomenei, miestui, valstybei, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Projekto globėjas ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su nevyriausybinių organizacijų ir savivaldos atstovais, paragino juos dalyvauti projekte ir pristatė savo įnašą — Lietuvos trispalves vargingai gyvenančioms šeimoms.

  "Aktyvių ir atsakingų piliečių dėka Šimtmetis yra sėkmės istorija. Natūralu, kad minėdami Šimtmetį būtent jiems ir skirtume dėmesį — kad būtų daugiau herojų, ir mes visi juos dažniau tarp savęs pastebėtume", — sakė Skvernelis.

  "Smagu prisidėti prie to, kad valstybės jubiliejų pasitikdami visi galėtume savo namuose iškelti Trispalvę", — pažymėjo premjeras. 

  Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, "svarbu stiprinti žmonių socialinį saugumą, o tai galima padaryti ne tik didinant finansavimą, paslaugų prieinamumą, bet ir plėtojant nuoširdžius bei žmogiškus tarpusavio ryšius, kurie priklauso tik nuo mūsų iniciatyvos".

  "Aš įsipareigoju padovanoti dvi dovanas — asmeniškai užmegzti draugystę su vargingai gyvenančiu, o kartu su savo šeima — įsipareigoti draugystei su kita šeima ir taip prisidėti prie bendruomeniškumo stiprinimo Lietuvoje", — sakė ministras. 

  "Gimtadienis siejasi su dovanomis, o mes kviečiame jų ne laukti, o kurti ir dovanoti, skiriant savo laiką, patirtį, dėmesį ir sumanumą. Daug savanorystės ir pilietiškumo veiklų jau vykdoma Lietuvoje — tikimės kad šis projektas leis mums tiek pamatyti mąstą, tiek paskatinti daugiau piliečių prie jų prisijungti", — pabrėžė Valstybės atkūrimo šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.  

  Projektas sieks įtraukti kuo daugiau žmonių į savanoriškas ir visuomenines veiklas. Projektas vyks 2017-2018 metais. Jo pirmasis etapas prasideda šių metų gegužės mėnesį. 

  Dar šia tema

  Skvernelis jau pradėjo dovanoti Lietuvos vėliavas
  Valstybės šimtmečio proga — maršrutas po valstybės kūrėjų vietas
  Tegai:
  neturtingos šeimos, Valstybės atkūrimo šimtmetis, Linas Kukuraitis, Saulius Skvernelis, Lietuva

  Svarbiausios temos