04:21 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Visuomeninis tyrimas atskleidė, kad lietuviai mielai perka brangesnius vaistus, kuriuos jiems išrašo gydytojai, tačiau dauguma gyventojų norėtų, kad vaistininkai siūlytų pigesnius analogus

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Vaistinių asociacijos atliktas tyrimas parodė, kad lietuviai yra linkę rinktis pigesnį generinį vaistą ir džiaugiasi, kai vaistininkas jiems pasiūlo būtent tokį vaistą, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

  Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktorės Giros Krukienės teigimu, toks lietuvių noras dar kartą įrodo, kad Lietuvoje būtina mažinti vaistų kainas.

  Tyrimo rezultatai rodo, kad nors dauguma žmonių vis dar perka brangesnius vaistus, kuriuos rekomenduoja gydytojas, net 65% jų nori, kad vaistininkas nurodytų pigiausią kainą ir džiaugiasi gavę šią informaciją. Taip pat dauguma žmonių pradėtų pirkti pigesnius generinius vaistus, jeigu nutiktų taip, kad rinkoje nebeliktų jų įprastai perkamų vaistų.

  Vienas iš SAM būdų mažinti vaistų kainas yra tai, kad į kompensuojamųjų vaistų Kainyną nebus įtraukiami vaistai, kurių kaina bus daugiau nei 10% didesnė nei pigiausių vaistų referencinėse šalyse kaina. Tai reiškia, kad patvirtinus naują Kainyną priemokos už vaistus sumažės apie 30%.

  "Atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad net 75%  žmonių galvoja, kad didžiausią įtaką kainai daro tinklai, vaistinės ir gamintojai. Šiuo metu vaistų gamintojams kaip tik yra duotas laikas, per kurį jie turi sumažinti deklaruojamas vaistų kainas arba priemokas gyventojams. Kitu atveju jų gaminami vaistai negalės patekti į Kainyną", —  teigė Krukienė.

  Sumažinus vaistų kainas  ministerija tikisi, kad bus galima pradėti kompensuoti naujus aukštos terapinės vertės vaistus, kuriuos kompensuoti šiuo metu trūksta pinigų.

  Prezidentė: už vaistus mokame nepagrįstai daug >>

  Šiuo metu Kainyne yra daug vaistų, kurie sukurti seniai, tačiau jų kainos yra pakankamai aukštos, nors rinkoje yra jų pigesni analogai.

  Atsižvelgiant į vaistų vartojimo įpročius, lietuviai vis dar moka tiek, lyg jie būtų visai neseniai išrasti. Sumažinus tokių vaistų kainas, atsirastų daugiau lėšų kompensuoti inovatyvius, gyvybes gelbstinčius, didelės terapinės vertės vaistus, kurie iš esmės gerina pacientų sveikatos būklę, mažina negalią, o svarbiausia — ilgina pacientų išgyvenamumą.

  Dar šia tema

  Lietuvos žmonės piktnaudžiauja psichotropiniais vaistais
  Specialistai primena: maisto papildai nėra vaistai
  Vaistinėse lankysis "slapti pirkėjai"
  SAM: degalinėse galima prekiauti "vaistinių prekėmis", bet ne vaistais
  Tegai:
  kompensuojamieji vaistai, kainos, vaistai, Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos