22:08 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (263)
  26

  Kauno pilies lomoje vyko dešimtasis tarptautinis riterių turnyras

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Gegužės 20 dieną Kauno pilies lomoje vyko dešimtasis — jubiliejinis — tarptautinis viduramžių riterių turnyras, praneša Lietuvos kariuomenė.

  Turnyre kovojo dešimtys riterių iš įvairių Europos šalių. Riterių kovos vyko pogrupiuose, o iš kiekvieno pogrupio į pusfinalį ir finalą pateko tik stipriausieji, kurie turėjo galimybę varžytis dėl Lietuvos kariuomenės vado prizo — kalavijo, nukaldinto garsių ginklakalių meistrų. Šiais metais geriausiai pasirodė ir kalaviją laimėjo riteris iš Latvijos.

  Renginio metu žiūrovai turėjo galimybę susipažinti su viduramžių kultūra, amatais, XIV-XVII amžių šarvų ir ginklų ekspozijcija.

  Norintieji galėjo jėgas išmėginti ieties mėtymo ir šaudymo iš lanko rungtyse, smagiuose ginklanešio žaidimuose, pasimatuoti šarvus ar pasivaržyti tarpusavyje ginklų valdymo rungtyse.

  В этом году состязаются рыцари из Польши, Литвы, Латвии, Эстонии и Беларуси
  © Sputnik / Владимир Сорока
  Turnyro dalyviai

  Viduramžiais pėsčiųjų ir raitų riterių turnyrai buvo rengiami feodalų iniciatyva pilyse ir mugėse. Į kautynes atvykdavo tiek kalavijo profesionalai — karų ir kautynių veteranai, tiek ir jauni, šlovės ir turtų trokštantys vyrai. Riterių turnyruose buvo kaunamasi dėl įvairių priežasčių — piniginių prizų, garbės, siekiant apginti nugalėtojo reputaciją arba išgarsėti.

  Арена для рыцарских туров
  © RIA Novosti Владимир Сорока
  Arena riterių turnyrui

  Viduramžių riterių turnyrų ir kautynių rekonstrukcijos labai populiarios Europos valstybėse. Turnyrai rengiami kartu su žemių, miestų ir miestelių šventėmis, siekiant atkreipti gyventojų ir lankytojų dėmesį į istorijos paveldą ir tradicijas. Dažnai turnyrus globoja senosios aristokratų ir monarchų giminės.

  Lietuvos kariuomenės vado tarptautinis riterių turnyras pirmą kartą buvo surengtas 2008 metais Trakuose. Nuo 2012 metų riterių turnyras perkeltas į Kauną, prie Kauno pilies.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (263)

  Dar šia tema

  Viduramžio mūšiai po kaitinančia saule: festivalis "Mūsų Griunvaldas"
  Lietuvos kariuomenė sudalyvavo Žalgirio mūšyje
  Tegai:
  Viduramžiai, Kauno pilis, Tarptautinis riterių turnyras, Kaunas

  Svarbiausios temos