10:59 2018 Vasario 22
Vilnius-15°C
Tiesioginis eteris
  Matematinės formulės, archyvinė nuotrauka

  Septynmetis vaikas pasiekė Lietuvoje tris matematinius rekordus

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (128)
  4802

  Pirmos klasės mokinys Joris Jokubauskas viršijo tris Lietuvos rekordus matematikos srityje ir pateko į šalies rekordų knygą

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Septynmetis vilnietis Joris Jokubauskas tapo net trijų Lietuvos rekordų autoriumi, praneša portalas madeinvilnius.lt.

  Joris per vieną minutę suskaičiavo 130 vienženklių, 74 dviženklių ir 32 triženklių atsitiktinių sveikų skaičių sudėties ir atimties sekas. Ekrane pasirodantys skaičiai šiems rezultatams pasiekti keisdavosi atitinkamai kas 0,46, kas 0,81 ir kas 1,875 sekundžių.  

  Jokubauskas yra Vilniaus Ąžuolyno progimnazijos pirmos klasės mokinys, bet skaičiavimo mintinai gebėjimų išmoko mokydamasis Vilniaus "Menar" (Mental arithmetic — skaičiavimo mintinai) akademijoje. Per tris metus jis tapo šios akademijos pirmūnu, daugkartiniu skaičiavimo mintinai olimpiadų prizininku.

  Nors jis geba skaičių sekas mintinai dauginti ir dalinti, bet šiems rekordams dar ruošiasi. Joris taip pat yra Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtinis siekiantis sportinių aukštumų.

  Iš matematinių rekordų Lietuvos rekordų knygoje jau įrašyti keli žmonės:

  — vilnietis Henrikas Šalūga, kuris iš atminties užrašė daugiausia 5001 konstantos Ą — begalinės dešimtainės neperiodinės trupmenos skaitmenų;

  — širvintiškis Antanas Ancius, kuris greičiausiai iš dvylikaženklio skaičiaus ištraukė penktojo laipsnio šaknį (per 6,24 sekundės) ir greičiausiai kvadratu pakėlė triženklį skaičių (10,53 sekundės).

  — vilnietis Vaidotas Dalinkevičius, kuris greičiausiai iš devynženklio skaičiaus ištraukė trečiojo laipsnio šaknį (per 24,04 sekundės).

  Visi varžybų dalyviai gaudavo iš anksto nežinomą skaičių, o jų užduotis buvo per trumpiausiai įmanomą laiką atlikti su juo tam tikrą matematinę operaciją.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (128)

  Dar šia tema

  Apdovanoti konkurso "Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę" nugalėtojai
  Technologijų mokyklą ant ratų aplankė daugiau nei tūkstantis mokinių
  Jaunieji mokslininkai kviečia į "Idėjų mugę"
  Mokinius traukia profesinės mokyklos
  Tegai:
  rekordas, matematika, Lietuvos rekordų knyga, Joris Jokubauskas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos