09:28 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Lietuvos liberalų sąjūdis Liasvės nuo mokesčių dieną surengė akciją aikštėje šalia Vyriausybės, šiuo renginiu politikai ragino peržiūrėti mokesčių naštą savo piliečiams

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Lieberalų sąjūdis sukvietė dalyvauti akcijoje 13:00 valandą ir nustatytu laiku šalia specialiai renginiui paruoštos dekoracijos susirinko beveik visos Lietuvos žiniasklaidos atstovai bei keli suinteresuoti praeiviai. Tačiau sąjūdžio lyderis Vinco Kudirkos aikštėje laiku nepasirodė.

  Žurnalistai ir akcijos organizatoriai — Lietuvos liberalų sąjūdis pradėjo jaudintis. O ant medžiagos, kuria buvo uždengta paslaptinga skulptūra, pasirodė šlapios dėmės. Apie šią dekoraciją dar akcijos išvakarėse buvo daug kalbama.

  Литовские телеканалы освещают акцию Союза либералов Литвы — День свободы от налогов
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Žurnalistai susirinko Kudirkos aikštėje

  Vilniaus meras ir liberalų lyderis Remigijus Šimašius pavėlavo 20 minučių. Atvykęs Šimašius nusišypsojo savo Holyvudo šypsena ir pradėjo akciją.

  Лидер Либералов Литвы Ремигиюс Шимашюс объясняет значение Дня свободы от налогов
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Remigijus Šimašius kreipiasi į Vyriausybę su prašymu sumažinti mokesčių naštą

  Meras trumpai papasakojo apie Laisvės nuo mokesčių dienos esmę, o vėliau kartu su padėjėju nuėmė medžiagą nuo monumento. Pasirodo, po medžiaga slėpėsi du dideli lediniai stačiakampiai, kurie stovėjo vienas ant kito. Viršutinio stačiakampio viduje buvo įšaldytos žmonių figūrėlės, simbolizuojančios Lietuvos gyventojus.

  Anot autorių, ledas — tai vienos visumos dvi dalys — visų kartu ir kiekvieno atskirai Lietuvos gyventojo darbo rezultatas. Viršutinis — lietuvio darbo dienos valstybės naudai mokesčiais ir išmokomis, o apatinis — darbas pačiam sau.

  Ремигиюс Шимашюс открывает ледяной монумент в День свободы от налогов
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Meras su padėjėju atidengė akcijai skirtą skulptūrą

  Šimašius paragino Vyriausybę sumažinti mokesčių naštą ir metaliniu gremžtuku nuėmė viršutinį ledo sluoksnį. Tiesa, buvęs teisingumo ministras Šimašius nepaaiškino, kaip biudžeto atžvilgiu pasiteisins mokesčių mažinimas.

  DNB banko Lietuvos skyriaus pagrindinė ekonomistė Jekaterina Rojaka paaiškino, kad nominalus mokesčių mažinimas — nėra pagrindinis ekonomikos augimo instrumentas, kuris padėtų pagerinti gyventojų gyvenimo kokybę.

  Ледяной монумент Свободы от налогов на площади Кудиркос
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Akcijoje dalyvavo ne tik žurnalistai, bet ir praeiviai

  "Jeigu sumažinti tą patį PVM mokestį, kuris šiandien Lietuvoje siekia 21%, nuo to laimės ne tik nepasiturintys Lietuvos gyventojai, bet ir turtingieji, kurie taip pat perka prekes ir produktus. O Vyriausybei kaip tik ir reikia užsiimti pajamų paskirstimu, pritaikius skirtingas dotacijas ir išmokas. Juk ne paslaptis, kad Lietuvoje egzistuoja didžiausias atotrūkis tarp turtingiausių ir skurdžiausių šalies gyventojų pajamų", — sakė Rojaka.

  Dar šia tema

  Skvernelis: dėl mokesčių nemokėjimo šalis praranda viešąsias paslaugas
  Mokesčių inspekcija pradeda grąžinti gyventojams permokas
  Kaip pasikeis mokesčiai 2017 metais
  Nauja išmanioji mokesčių sistema didins PVM įmokas
  Tegai:
  akcija, mokesčiai, Laisvės nuo mokesčių diena, Liberalų sąjūdis, Remigijus Šimašius, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos