07:52 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Homoseksualių moterų pora, archyvinė nuotrauka

  Valstiečiai siūlo lietuviams sutartis dėl bendro gyvenimo vietoj partnerystės

  Фотобанк
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  8611

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga įregistravo Civilinio kodekso pataisas, kuriomis siūloma įvesti sutarties dėl bendro gyvenimo sąvoką

  VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Seime užregistruotas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos siūlymas užtikrinti visų kartu gyvenančių asmenų teises.

  Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovai kartu su kitais Seimo nariais įregistravo Civilinio kodekso pakeitimo projektą, kuris numato atskirą sutarties rūšį – susitarimą dėl bendro gyvenimo, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  "Projektu siekiama sureguliuoti visų kartu gyvenančių ir bendrą namų ūkį vedančių asmenų teisinius santykius, dėl kurių kylančios praktinės problemos (paveldėjimas, informacija ligos atveju ir panašiai) yra dažnai minimos žiniasklaidoje ir iki šiol nesulaukė įstatymų leidėjų dėmesio", — rašoma pranešime.

  Savo projektą LVŽS nariai paaiškina tuo, kad mažėjantis santuokų skaičius bei tendencija rinktis gyvenimą kartu nesusituokus atskleidžia poreikį instituto, kuris apsaugotų ne šeimoje kartu gyvenančių asmenų interesus.

  Asmenys, kurie kartu gyvena, bet nesituokia ir neturi bendrų vaikų, negali būti per prievartą laikomi šeima.

  Pagal projektą, šio susitarimo šalimis gali būti veiksnūs pilnamečiai asmenys. Daugiau reikalavimų sutarties šalims projektas nenumato, todėl juo pasinaudoti galėtų visi asmenys, kurie gyvena kartu, bet nenori ar negali sukurti šeimos (skirtingų lyčių ar tos pačios lyties asmenys, giminaičiai ir kiti). Numatoma, kad tokia sutartis gali būti žodinė ar numanoma iš asmenų veiksmų (bendro gyvenimo, bendro ūkio vedimo), tačiau gali būti sudaroma ir raštu, o norint panaudoti ją prieš trečiuosius asmenis, privaloma notarinė forma.

  Partnerystė kaip bendras gyvenimas kartu neįregistravus santuokos numatyta 2001 metais įsigaliojusiame Civiliniame kodekse, tačiau realiai institutas neveikia, nes iki šiol nebuvo parengtas specialus įstatymas.

  Seime anksčiau buvo registruoti keli projektai, kurie leistų tiek skirtingos, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę, tačiau jie nepasiekė priėmimo stadijos. Seimas taip pat yra pradėjęs nagrinėti grupės parlamentarų siūlymą iš Civilinio kodekso iš viso braukti partnerystės galimybę.

  Dar šia tema

  Lietuvos Seimą puošia LGBT+ bendruomenės portretai
  Vienalytė santuoka Nepriklausomybės dienos proga: kaip įrodyti meilę tėvynei
  Populiariausių partijų sąrašų lyderiai palaiko homoseksualų partnerystę
  Tegai:
  bendras gyvenimas, šeima, vienos lyties asmenų partnerystė, Civilinis kodeksas, pataisos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)

  Svarbiausios temos