08:56 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Trečiadienį Seimo narė Rima Baškienė pasiūlė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, pagal kurias bedarbiai būtų atlaisvinti nuo gyventojų pajamų mokesčio

  VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Trečiadienį Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės ir grupės komiteto narių pasiūlymui keisti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, kad nedarbo socialinio draudimo ir dalinio darbo išmokos nebūtų apmokestinamos, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Dabar laukiama, ar šiam pasiūlymui pritars Seimas.

  Buvusios kadencijos Seimas buvo priėmęs Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, pagal kurį nedarbo socialinio draudimo išmoka buvo apmokestinama gyventųjų pajamų mokesčiu.

  Taigi nuo 2017 metų liepos 1 dienos, įsigaliojus naujam Darbo kodeksui bedarbio pašalpos būtų apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu, šiuo metu tai sudaro 15%.

  Anot pataisų iniciatorių, tokia kažkada mokslininkų pasiūlyta iniciatyva, galimas dalykas, ekonomiškai pagrįstama, tačiau neturinti socialinio jautrumo netekusiems darbo žmonėms.

  Be darbo Lietuvoje yra 8,1% gyventojų >>

  Atkreiptinas dėmesys, kad naujos kadencijos Seimas šiuo metu svarsto Vyriausybės siūlymą prailginti nedarbo socialinio draudimo išmokos mokėjimo laiką nuo 6 iki 9 mėnesių ir nustatyti, jog iki įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje asmuo turi turėti ne mažesnį kaip 12 mėnesių draudimo stažą, ne per 24 mėnesius kaip yra dabartiniame įstatyme, o per 30 mėnesių.

  Taip siekiama įgyvendinti nedarbo socialinio draudimo pagrindinį tikslą  — užtikrinti didesnę asmenų, netekusių darbo, apsaugą.

  Dar šia tema

  Ilgai nedirbi — gauk 90% nuolaidą verslo liudijimui
  Skvernelis pristatė savo Vyriausybės ataskaitą
  Nedarbo lygis euro zonoje mažėja
  Tegai:
  gyventojų pajamų mokestis, bedarbiai, nedarbas, mokesčiai, Lietuva

  Svarbiausios temos