07:36 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  146

  Lietuvos mokyklose abiturientai šią savaitę išgirs paskutinį skambutį

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Šią savaitę Lietuvos mokyklose vyks gražiausia pavasarinė mokyklos šventė — paskutinis skambutis.

  Šventės proga visus šalies abiturientus sveikina švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

  "Mokykloje aidintis paskutinis skambutis kviečia jus į naują, naujas erdves ir galimybes atveriantį bei savarankišką gyvenimo etapą. Drąsiai jį pasitikite, įgyvendinkite visas svajones, kurkite savo ir Lietuvos ateitį", — sako ministrė.

  Petrauskienė išreiškė pasitikėjimą, kad atsinaujinantis Lietuvos aukštasis mokslas abiturientams pasiūlys įvairesnių galimybių, atvers naujas perspektyvas būsimiems tyrėjams, menininkams, įvairių sričių specialistams.

  "Rinkdamiesi ateities kelią, klausykite ir savo širdies balso. Tapkite tuo, kuo svajojate. O svarbiausia — būkite kūrybingais, laimingais, atsakingais Lietuvos piliečiais. Linkiu gražių ir į priekį vedančių atradimų", — pažymi ministrė.

  Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas baigia beveik 25 tūkstančiai abiturientų. Praėjusiais mokslo metais Lietuvoje buvo 26 tūkstančiai abiturientų.

  Norint gauti brandos atestatą reikia išlaikyti privalomą lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną pasirinktą brandos egzaminą. Visiems privalomas lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas vyks birželio 5 dieną. Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis birželio 21 dieną.

  Šiemet, kaip ir pernai, maksimaliai leidžiama laikyti septynis brandos egzaminus.

  Dar šia tema

  Policininkai užtikrina brandos egzaminų sesijos tvarką internete
  Tegai:
  abiturientai, mokykla, Paskutinis skambutis, Lietuva

  Svarbiausios temos