03:37 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Vidaus reikalų ministerija pateikė Seimui įstatymo pataisų projektą dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo už bandymą pirkti balsus rinkimų metu

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Vidaus reikalų ministerija kreipėsi į Seimą, prašydama į posėdžių darbotvarkę įtraukti klausimą dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo už bandymą pirkti balsus rinkimų metu, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Rinkėjai. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Šiuo metu Baudžiamasis kodeksas atsakomybę numato tuo atveju, kai rinkėją paperkant, apgaulės būdu arba naudojant psichinę prievartą jam buvo trukdoma pasinaudoti rinkimų teise.

  Siūloma šią nuostatą pildyti, kad būtų baudžiama ir už bandymą daryti poveikį rinkėjui — tai reikštų, kad pats bandymas papirkti būtų laikomas nusikaltimu. Toks nusikaltimas būtų baudžiamas bauda, viešaisiais darbais arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

  "Laisvi ir skaidrūs rinkimai yra esminė demokratinės šalies vertybė. Šios pataisos jei ne išgyvendintų, tai bent reikšmingai sumažintų bandymų paveikti rinkimų rezultatus skaičių", — sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Numatyti atsakomybę už bandymą papirkti rinkėjus siūloma jau ne pirmą kartą. Tai numatančios pataisos paskutinį kartą registruotos Seime dar praėjusių metų liepą, tačiau iki šiol nebuvo įtrauktos į Seimo posėdžių darbotvarkę.

  2016 metais Seimo rinkimo metu kilo skandalas dėl "Tvarkos ir teisingumo" partijos atstovo Kęsto Komskio rinkėjų balsų pirkimo Šilutės apygardoje.

  Dar šia tema

  Seimo rinkimai — 2016
  VRK dalins pinigus partijoms: Seimo rinkimai pakeitė planus
  Lietuviams už "teroristines" keliones gresia laisvės apribojimas iki 5 metų
  Nuo 2018 metų įtariamieji dar iki pirmosios apklausos galės reikalauti advokato
  Tegai:
  balsavimas, baudžiamoji atsakomybė, rinkėjai, Lietuva

  Svarbiausios temos