20:13 2019 Rugpjūčio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1065
 • RUB72.9469
  Kauno oro uoste rengiami laikinieji terminalai, nuotrauka iš įvykio vietos

  Kauno oro uoste rengiami laikinieji terminalai

  © Photo: Facebook / Vilnius Airport
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (63)
  40 0 0

  Liepos viduryje pradėjus rekonstrukciją Vilniaus oro uoste, skrydžiai 35 dienoms bus perkeliami į Kauno oro uostą, todėl dabar vyksta pasiruošimas smarkiai išaugsiančiam keleivių srautui

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Kauno oro uostas ruošiasi perimti estafetę iš Vilniaus: kyla laikinieji išvykimo ir atvykimo terminalai ir papildomos stovėjimo aikštelės orlaiviams, praneša Vilniaus oro uosto spaudos tarnyba.

  Šiuo metu kuriama laikinoji infrastruktūra bei rekonstruojamas oro uosto peronas leis Kaunui vidurvasarį aptarnauti iš Vilniaus oro uosto dėl rekonstrukcijos perkeliamus skrydžius ir keleivius. 

  Kaip pasakoja Lietuvos oro uostų vykdomasis direktorius Donatas Voveris, iki liepos vidurio Kauno oro uoste, kaip ir planuota, bus atlikti perono ir keleivių terminalo rekonstravimo darbai, pastatyti du laikinieji terminalai bei padidintas automobilių stovėjimo vietų skaičius. 

  "Vykstant oro uosto perono rekonstrukcijai yra plečiamas ir orlaivių stovėjimo aikštelių skaičius — nuo esamų 15 iki 22, o dar vėliau iki 24. Taip pat daugiau aikštelių turės iki pat orlaivio privestą elektrą. Dėl to galėsime greičiau aptarnauti daugiau lėktuvų ir, žinoma, daugiau keleivių", — apie atliekamus pasiruošimo darbus Kauno oro uoste kalba Lietuvos oro uostų vykdomasis direktorius Donatas Voveris.

  Be to, Voverio teigimu, šiuo metu stiprinama perono danga leis čia stovėti didesniems ir sunkesniems lėktuvams. 

  Papildomi laikini keleivių terminalai

  Ruošiantis didesniems keleivių srautams, šalia nuolatinio Kauno oro uosto terminalo jau statomi ir du papildomi laikini keleivių terminalai: A terminalas bus skirtas išvykstantiems į Šengeno šalis, o C terminalas — iš Šengeno šalių atvykstantiems keleiviams.

  Planuojama, kad laikiname išvykimo terminale bus įrengta 16 registracijos stalų, keturi registracijos savitarnos kioskai, keturi aviacijos saugumo patikros postai bei šeši įlaipinimo vartai.

  Be to, čia keliautojams savo paslaugas siūlys kavinės ir parduotuvės, veiks prekių automatai bei iš Vilniaus oro uosto persikėlęs Verslo klubas. Tuo tarpu laikinajame atvykimo terminale bus įrengtos trys bagažo atsiėmimo zonos. 

  700 papildomų vietų automobilių stovėjimo aikštelėse

  Šiuo metu plečiamos ir šalia Kauno oro uosto esančios automobilių stovėjimo aikštelės, jose bus įrengta 700 papildomų vietų automobiliams statyti.

  Iš viso keleiviai galės naudotis daugiau nei dviem tūkstančiais vietų trumpalaikio ir ilgalaikio automobilių stovėjimo aikštelėse. 

  Daugiau patogumų

  Voverio teigimu, prie pabaigos taip pat jau artėja sausį pradėti Kauno oro uosto nuolatinio keleivių terminalo rekonstrukcijos darbai.

  CityBee automobilis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  "Pabaigus terminalo rekonstrukciją ne tik sutrumpės keleiviams būtinų atlikti procedūrų laikas, bet ir padvigubės parduotuvių plotas, atsiras didesnės ir patogesnės maitinimo erdvės riboto ir neriboto patekimo zonose", — sako Voveris. 

  Lietuvos oro uostų vykdomasis direktorius pažymėjo, jog jau atsisakyta dviejų atskirų, Šengeno ir ne Šengeno zonos šalių, aviacijos saugumo patikros postų koncepcijos. Tai didina patikros procedūrų ir keleivių srautų valdymo efektyvumą.

  Po oro uosto pagrindinio terminalo rekonstrukcijos, jame taip pat atsiras naujos vaikų žaidimų erdvės, bus praplėsti tėvų ir vaiko kambariai, atnaujinti tualetai bei įrengtos naujos rūkymo zonos. 

  Kauno oro uostas šalies aviacijos centru taps nuo liepos 14 dienos iki rugpjūčio 17 dienos 23:59, kai Vilniaus oro uoste vyks orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija. Per šias 35 dienas skrydžiai iš sostinės bus perkelti į Kauno oro uostą. 

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (63)

  Dar šia tema

  Kodėl Vilniaus oro uostas vasarą 35 dienas nevykdys jokių skrydžių
  Tegai:
  laikinieji terminalai, lėktuvų keleiviai, rekonstrukcija, Kauno oro uostas, Vilniaus oro uostas

  Svarbiausios temos