19:56 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)
  96

  Meras mano, kad Seimas turėtų priimti atskirą įstatymą, kuris reglamentuotų palaikų iškėlimą visoje šalyje ir tam būtų numatytos lėšos

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Sovietų karių kapų perkėlimo klausimu Seimas turėtų priimti atskirą įstatymą, mano Palangos meras Šarūnas Vaitkus, praneša RIA Novosti su nuoroda į leidinį "Lietuvos rytas".  

  Kiek ankščiau parlamentaras Kęstutis Masiulis kreipėsi į Palangos miesto merą Šarūną Vaitkų ir tarybos narius ragindamas iškelti iš miesto centrinės Vytauto gatvės sovietų karių kapus ir obeliską. Anot Masiulio, "Kapų ir kapinių monumentų vieta yra kapinėse, o miesto centras neturėtų būti įkaitas buvusios ideologijos ir karo, kurio Lietuva nei pradėjo, nei jo baigė".

  Palangoje palaidota 106 karių, žuvusių 1944 metais. Šis kapas ir paminklas įrašytas į Lietuvos kultūros paveldo registrą.

  Varšuva. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Vaitkus pabrėžė, kad šiuo klausimu Seimas turėtų priimti atskirą įstatymą.

  Jis pažimėjo, kad "sovietų kariai palaidoti netinkamose vietose su sovietine simbolika ir kituose miestuose".

  Palangos mero teigimu, Šiauliuose sovietų karių kapai su obelisku yra centrinėje Prisikėlimo aikštėje. Ryšium su tuo, anot mero, "Seimas turėtų priimti atskirą įstatymą, kuriame būtų reglamentuotas toks palaikų iškėlimas visoje šalyje ir tam numatytos lėšos".

  Rusijos ambasada Lietuvoje taip pat pakomentavo Masiulio siūlomą dėl memorialo perkėlimo į kapines. Ten pažymėjo, kad  "Rusijos pozicija nesikeičia ir yra tokia, kad visi sovietų karių kapai ir paminklai turėtų likti nepakitę jų istorinėse vietose".

  Taip pat priminė, kad "Lietuvoj yra  gerbiamas karių, žuvusiųjų išsilaisvinant ją nuo nacių okupantų, atminimas… Atkaklūs atskirų Lietuvos politikų bandymai "užsiimti" sovietų karių-išvaduotojų kapų klausimais aiškiai nedera prie šios atmosferos ir kelia rimtą susirūpinimą".

  Kur Lietuvoje palaidoti sovietų kareiviai
  © Sputnik /
  Kur Lietuvoje palaidoti sovietų kareiviai
  Temos:
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)

  Dar šia tema

  Zacharova pasmerkė planus demontuoti paminklus sovietų kariams Lenkijoje
  Lenkijoje planuojama nugriauti apie 500 sovietų laikų paminklų
  Vienos centre vandalai išniekino paminklą sovietų kariams
  Lenkija skirs 344 tūkst eurų paminklų Raudonajai armijai demontavimui
  Latvijos nacionalistams neduoda ramybės paminklas išvaduotojams
  Tegai:
  sovietų karių kapai, Šarūnas Vaitkus, Kęstutis Masiulis, Palanga

  Svarbiausios temos