13:47 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Pernai nuo šunų nukentėjo aštuoni laiškininkai, šiemet jau pasitaikė du tokie atvejai

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Šeimininkų neprižiūrimi ir agresyvūs palaidi šunys kelia rimtą pavojų aplinkiniams; nemažas iššūkis ir nuolatinis galvos skausmas keturkojai augintiniai yra ir laiškininkams, praneša Lietuvos paštas.

  Policijos departamento duomenimis, 2016 metais užfiksuoti 1 948 pažeidimai, susiję su gyvūnų nepriežiūra, o šiais metais registruoti 485 įvykiai, kai buvo sukelta grėsmė žmonių gyvybei, sveikatai ar turtui.

  Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė pažymėjo, kad šiemet Lietuvos pašto darbuotojai taip pat patyrė neprižiūrimų, palaidų šunų netinkamo elgesio padarinių.

  "Džiaugiamės, kad laiškininkams pavyko išvengti didesnių sveikatos sutrikdymų, tačiau norime paprašyti gyventojų skirti daugiau dėmesio savo augintinių priežiūrai ir nepalikti palaidų šunų neaptvertose teritorijose", — sako Dundulienė.

  Pasak Dundulienės, palaidų ir agresyvių šunų problema jau daugelį metų aktuali kaimiškosiose šalies teritorijose, tačiau fiksuojama, kad pastaruoju metu laiškininkai vis dažniau šunų užpuolami ne kaimuose ar vienkiemiuose, bet privačių namų teritorijose.

  Šiemet Panevėžio rajone įvyko du atvejai, kai prie adresato namų palaidas šuo užpuolė laiškininką. Per 2016-uosius nuo šunų nukentėjo aštuoni laiškininkai.

  Pikto šuns savininkui gresia baudos

  Lietuvos pašto Tinklo direktorė Dundulienė primena, kad šuniui užpuolus ir sužalojus laiškininką apie tai pranešama policijai, todėl gyventojų prašoma atsakingai prižiūrėti savo augintinius ir sudaryti sąlygas Lietuvos pašto darbuotojams netrukdomai prieiti prie gaunamųjų laiškų dėžutės.

  Pasak Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio, atsakomybės gyvūno savininkui taikymo ribos priklauso nuo gyvūno sukeltų pasekmių.

  "Jeigu dėl savininko kaltės atsirado žalos asmens sveikatai ar turtui, tačiau nėra padarytas LR baudžiamajame kodekse įvardytas sunkus ar nesunkus sveikatos sutrikdymas, augintinio šeimininkui gresia bauda nuo 150 iki 300 eurų", — sako Matonis.

  Pasak Matonio, nukentėjusiajam nustačius sunkų ar nesunkų sveikatos sutrikdymą, kurį sukėlė gyvūno savininko nevykdyti gyvūnų priežiūrą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimai, pavyzdžiui, gyvūno vedžiojimas viešoje vietoje be pavadėlio, palikimas be priežiūros, savininkui taikoma baudžiamoji atsakomybė ir pateikiami kaltinimai už sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo. Tokioje situacijoje, kaltininkui grėstų laisvės atėmimo iki trejų metų bausmė.

  "LR Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas įpareigoja ne tik rūpintis augintiniais laikantis reikalavimų, bet ir užtikrinti, kad laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių, kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui, nepažeistų kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų", — pažymėjo Matonis.

  Laiškų dėžutės — lengvai prieinamose vietose

  Lietuvos paštas primena, kad nuo šuns apsaugoti laiškininką gali ir tinkamai įrengtos gaunamųjų laiškų dėžutės. LR Pašto įstatymas numato, kad laiškų dėžutės turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose. Individualių namų savininkai laiškų dėžutes turi įrengti prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją, sodininkų bendrijose — prie pagrindinių įvažiavimų į sodų bendriją, įmonėse, įstaigose ar organizacijose — prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

  Lietuvos paštas prašo, kad laiškų dėžutės būtų įrengtos už tvoros — taip, kad šuo nepasiektų laiškininko, pristatančio pašto korespondencijos siuntas ar prenumeruotus spaudos leidinius.

  Dar šia tema

  Nauja paslauga kaimo gyventojams — "Ateities laiškininkas"
  Paštas vis dažniau praneša klientams apie siuntas SMS žinutėmis
  Tegai:
  privatus namas, laiškininkai, šuo

  Svarbiausios temos