21:13 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Ant Nemuno kranto pastatyta nelegali pirtis, nuotrauka iš įvykio vietos

  Kaunas ketina sugriauti nelegalius pastatus

  © Photo : Kauno miesto savivaldybės administracija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (225)
  24

  Kauno valdžia priėmė sprendimą atsikratyti nelegaliai pastatytais pastatais; pirmiausia bus nugriauti pirtis ant Nemuno kranto bei senamiestyje valstybinėje žemėje stovintys pastatai

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Kauno miesto savivaldybėje šią savaitę statybas reguliuojančių ir prižiūrinčių institucijų vadovams buvo pristatytas planas, kaip artimiausiu metu bus pašalinti neteisėti ir pavojų aplinkiniams keliantys pastatai, pranešė Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

  Pranešime rašoma, kad dėmesio į įstatymus nekreipiantiems ir atvirai iš kauniečių besityčiojantiems neteisėtų pastatų savininkams artėja neramios dienos, nes Kaunas skelbia karą nelegaliems statiniams ir ketina imtis drastiškų priemonių.

  "Metų metus tiek Kauno centre, tiek kituose rajonuose stovi nelegalūs pastatai, kurių savininkai naudojasi įstatymų spragomis ir institucijų neryžtingumu. Man nusibodo klausytis priežasčių, kodėl mes negalime paimti ir sutvarkyti šitų šiukšlynų. Užteks tyčiotis iš Kauno ir kauniečių", — teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Vien Kauno centre yra kelios dešimtys tokių pastatų. Pirmieji taikiniai — ant Nemuno kranto pastatyti nelegali pirtis, senamiestyje ant valstybinės žemės neteisėtai iškilę pastatai ir greta jų griūvantys sandėliukai.

  Незаконные постройки в Каунасе
  Neteisėtai ant valstybinės žemės pastatytas pastatas Smalininkų gatvėje 3

  Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrius 2015 metų liepą atliko patikrinimą, kurio metu nustatė, kad Smetonos alėjoje, ant Nemuno kranto, esanti pirtis yra pastatyta savavališkai. Nors oficialiai pripažinta, kad ši Nemuno apsaugos zonoje ir pakrančių apsaugos juostoje pastatyta pirtis yra nelegali, ji tebestovi iki šiol.

  Kitas objektas, kurio ketinama imtis artimiausiu metu, yra Smalininkų gatvėje 8 esantys apleisti sandėliukai. Ant nesuformuoto valstybinės žemės sklypo esantis medinis statinys priklauso keliems savininkams, kurie yra gave įpareigojimą iki gegužės 31 dienos šį statinį susitvarkyti.

  Незаконные постройки в Каунасе
  Smalininkų gatvėje 8 esantys apleisti sandėliukai

  Trečias neteisėtos statybos atvejis yra Smalininkų gatvėje 3. Dar 2007 metų pabaigoje Kauno apygardos teismas nustatė, kad keli ant valstybinės žemės esantys pastatai yra neteisėti. Nepaisant to, šie nelegalūs ir apleisti statiniai iki šiol išliko nepajudinti.

  Kauno miesto taryba jau priėmė protokolinį pavedimą, kuriuo savivaldybės administracijos specialistai įpareigoti kuo skubiau imtis veiksmų.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (225)

  Dar šia tema

  Vilnius prašo Aplinkos ministerijos nestabdyti daugiabučių renovacijos
  "Radvilų valdose" ketinama įkurti viešbutį
  Griaunamas Vilniaus kino teatras "Lietuva"
  Tegai:
  nelegali statyba, pastatas, Kaunas

  Svarbiausios temos