21:17 2020 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  166

  Vilniuje atsirado moderni šunų vedžiojimo aikštelė, kuri leidžia šeimininkams saugiai leisti laiką su savo augintiniais vakarais

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Prieš keturis metus Vilniuje Tauragnų ir Ozo gatvių sankirtoje atsirado moderni šunų vedžiojimo aikštelė, kuria miestui padovanojo bendrovė "Purina", o šią savaitę ten atsirado ir apšvietimas, pranešė Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Bendrovė įrengė apšvietimą, siekiant sukurti komfortišką ir saugią aplinką, leidžiančią su augintiniais praleisti dar daugiau laiko.

  Площадка для выгула собак
  Prieš keturis metus įrengta šunų vedžiojimo aikštelė

  "Norėdami paskatinti bendruomeniškumą ir pagerinti augintinių bei juos mylinčių žmonių gyvenimą aikštelėje įrengėme apšvietimą. Mes tikime, kad kiekvienas gyvūnas yra šeimos narys ir svarbi ne tik jo mityba, bet ir pakankamas fizinis aktyvumas", — pasakoja "Purinos" atstovė Asta Tomaševičienė.

  Šunų vedžiojimo aikštelė buvo sukurta siekiant padėti žmonėms kokybiškai leisti laiką su savo augintiniais. Ji tapo ne tik šunų vedžiojimo, bet ir bendruomenės susibūrimo vieta.

  "Kadangi neseniai priglaudžiau Trupį, dažnai iškyla įvairių klausimų. Žinau, kad aikštelėje visuomet atsiras žmonių, kurie padės bet kokiu klausimu. Taip pat manau, kad dauguma čia gyvenančių kaimynų apsidžiaugs naujai įrengtu apšvietimu, nes dauguma dirba iki vėlumos, tad rudenį ir žiemą aikštelėje su savo šunimis praleidžia mažiau laiko. Asmeniškai, sutemus ne taip patogu dresuoti augintinį ir su juo žaisti. Dabar su augintiniu galėsiu praleisti dar daugiau laiko, nepriklausomai nuo to, koks paros metas", — pasakoja Žirmūnų bendruomenės gyventojas Jokūbas.

  Šunims svarbi aktyvi fizinė veikla, socializacija su kitais šunimis bei bendravimas su šeimininku. Norint patenkinti šiuos poreikius aikštelė kiekvienais metais atnaujinama — pripilama papildomo smėlio, sutvarkomi susidėvėję konstrukciniai elementai, naujai nudažomi suoliukai.

  Pernai Vilniuje per metus buvo pakeista apie 50 draudžiamųjų ženklų į draugiškus.

  Новые зеленые знаки в Вильнюсе
  Informacinis ženklas "Augintinių paplūdimys"

  Vilniuje atsirado naujas informacinis ženklas — "Augintinių paplūdimys", kuris buvo įrengtas specialiame šunų paplūdimyje. Iki tol šunys apskritai vandens telkiniuose sostinėje maudytis negalėjo. Augintinių maudynėms buvo parinkta speciali vieta Vingio parke, Neryje. Netoli šio paplūdimio yra šunų vedžiojimo aikštelė. Šiemet taip pat buvo panaikinta rinkliava daugiabučiuose laikomiems šunims ir katėms. Atšaukta rinkliava ne tik sumažino finansinę naštą, bet ir paskatino vilniečius registruoti savo augintinius gyvūnų augintinių registre.

  Savivaldybė primena, kad gyvūnus vedžiojantys šeimininkai kviečiami būti sąmoningi, prisiimti atsakomybę ir patys spręsti, ar viešose vietose jų šuo gali sukelti grėsmę aplinkiniams, ar jam reikėtų antsnukio.

  Dar šia tema

  Pasivaikščioję palikite švarias vejas: Vilniuje vyksta tvarkingų augintinių akcija
  Gyvūnų augintinių jauniklius tapo sunkiau įvežti į Lietuvą
  Tegai:
  vedžiojimo aikštelė, augintiniai, šuo, augintinis, Vilnius

  Svarbiausios temos