03:09 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Išaiškintas ir teismui perduotas prieš ketverius metus Mažeikiuose savadarbiu sprogmeniu autobusų stotelę sprogdinęs vyras

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Vokietijoje buvo sulaikytas ir pargabentas į Lietuvą vyras, įtariams Mažeikiuose įvykdęs sprogimą, praneša Generalinė prokuratūra.

  Kone prieš ketverius metus, 2013-ųjų spalio 30-ąją, prieš pat vidurnaktį, Mažeikiuose, Birutės gatvėje, viešojo transporto sustojimo stotelėje, esančioje prie Mažeikių ligoninės, nugriaudėjo sprogimas. Po visuotinai pavojingu būdu įvykdytos nusikalstamos veikos, laimei, nepareikalavusios aukų, išdužo stotelės stiklai, apgadintos kitos konstrukcijos.

  Vėliau tyrimo metu buvo nustatyta, kad įvykdyto sprogimo galingumas galėjo prilygti apie 20 gramų trotilo ekvivalento. 

  Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 straipsnį (Turto sunaikinimas ar sugadinimas) pradėto ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad sprogimą sukėlė  savadarbis sprogmuo, sudarytas iš sprogstamosios medžiagos užtaiso — savadarbės didelės sprogstamosios galios sprogstamosios medžiagos, susprogdinimo mechanizmo — savadarbio sprogdiklio ir savadarbio elektrinio detonatoriaus.

  Siekiant užkirsti kelią galimoms tolesnėms nusikalstamoms veikoms, buvo imtasi visų įmanomų priemonių įtariamajam nustatyti.

  Po kruopščių veiksmų nusikalstamos veikos padarymo vietoje, buvo užčiuoptas siūlo galas — ištirti įvairūs objektai, ant kurių rasti biologiniai žmogaus pėdsakai.

  Taip nustatytas galimas įtariamasis, pas kurį namuose atlikus kratas, įtarimai dar labiau stiprėjo. Nors anksčiau dėl įvairaus pobūdžio nusikalstamų veikų teistas asmuo neigė sprogdinęs stotelę, vis tik ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys bylojo priešingai. 

  Ikiteisminio tyrimo metu, asmuo dėl ankstesnių nusikalstamų veikų atlikinėjo bausmę įkalinimo vietoje, o vėliau išvyko į Vokietiją, kur įprasto gyvenimo būdo nekeitė, dėl ko buvo sulaikytas. Pagal išduotą Europos arešto orderį, šių metų kovo 30 dieną dėl Mažeikiuose įvykdyto sprogimo įtariamas vyras pargabentas į Lietuvą. 

  Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnams baigus ikiteisminio tyrimo veiksmus, Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūra bylą dėl turto sugadinimo perdavė teismui, kaltinamasis šiuo metu suimtas.

  Dar šia tema

  Tiriant sumušto keturmečio mirties aplinkybes pareigūnai netinkamai atliko savo darbą
  Belangėje teismo laukia narkotikų platintoja
  Prokuratūra prašo leidimo suimti Kryžių kalno padegėją
  Tegai:
  savadarbis sprogmuo, autobusų stotelė, teismas, Mažeikiai

  Svarbiausios temos