06:04 2018 Vasario 19
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis: universitetų sujungimas neduos rezultatų

  © Photo: Facebook / Saulius Skvernelis
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (126)
  1910

  Premjeras Saulius Skvernelis socialiniuose tinkluose sukritikavo Seimo pasiūlytą alternatyvų aukštojo mokslo reformos planą ir pasidalino Vyriausybės pasūlymais

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis savo Facebook paskyroje pakomentavo kolegų Seime pateiktą "alternatyvų aukštojo mokslo reformos planą".

  "Akivaizdu, kad padirbėta iš peties. Atlikta išsami analizė, įvertintos alternatyvos, pateikti argumentai ir pagrindimai, pasitelktos ekspertų rekomendacijos, išklausytos aukštųjų mokyklų bendruomenės ir taip toliau", — su ironija rašo premjeras.

  "Jei be ironijos — kolegos, jūs čia rimtai?! Rimtai manote, kad ši "špargalkė" yra tai, ko šiandien reikia Lietuvos aukštojo mokslo sistemai? Šis dviejų lapų rašinėlis yra raktas į geresnę studijų kokybę? "Matydami, suvokdami, pripažindami, pabrėždami" ir nemirksėdami sakote, kad tereikia mechaniškai sujungti universitetus į "Šventąją Trejybę" — ir viskas tada bus "super"?" — tęsia savo mintį Skvernelis.

  Premjeras pabrėžė, jog Vyriausybė tokiu keliu neis, nes jaučia atsakomybę už siūlomus sprendimus.

  "Mes norime, kad Lietuvoje jaunimas Lietuvoje įgytų aukščiausio lygio išsilavinimą. Kad ne pusė, o bent du trečdaliai aukštojo mokslo išsilavinimą turintys dirbtų pagal specialybę. Kad dėstytojai, lektoriai ateitį sietų su Lietuva, galėtų čia kurti, gyventi oriai. Kad mūsų universitetai būtų patrauklūs užsienio studentams. Mes siekiame sukurti prielaidas aukštai studijų ir mokslinių tyrimų kokybei, veiksmingai aukštojo mokslo sąsajai su šalies visuomenės, valstybės, verslo poreikiais ir mokslo ir studijų tarptautiniam konkurencingumui", — teigia Skvernelis.

  Pasak premjero, Vyriausybė paruošė visą studijų kokybės paketą. Planuojama pertvarkyti studijų ir mokslo finansavimą: jau nuo kitų metų bus įvestos nemokamos bakalauro studijos. Be to, Vyriausybė planuoja teikti didesnę socialinę paramą studentams, kad jie atsidėtų mokslams, o ne rūpintųsi pragyvenimu, dirbdami nekvalifikuotus darbus.

  Skvernelio teigimu, valstybė aukštąsias mokyklas finansuos sutarčių pagrindu: valstybės lėšos bus skiriamos pagal pasiektus rezultatus.

  "Mes keisime studijų kokybės vertinimo sistemą: bus vertinamas ne studijų procesas, kaip dabar, o jo rezultatas: kaip absolventams sekasi įsidarbinti, kaip vertina darbdaviai, ar studijos atitinka profesijos standartus. Mes didinsime dėstytojų, mokslininkų atlyginimus ir gerinsime darbo sąlygas, kad dėstytojams nereikėtų dirbti keliose darbo vietose, bandant surinkti normalų darbo krūvį. Numatoma suma atlyginimams kelti vieneriems metams — 22,5 milijono eurų", — rašo premjeras.

  Susipažinti su pilnu "Nutarimo dėl valstybinių  universitetų tinklo optimizavimo plano patvirtinimo" tekstu galima Seimo tinklalapyje.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (126)

  Dar šia tema

  Šiemet stojimas į profesines mokyklas vyks internetu
  Aukštojo mokslo pertvarka: nemokamos bakalauro studijos ir tik du universitetai
  Tegai:
  aukštojo mokslo reforma, Vyriausybė, Seimas, Saulius Skvernelis
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos