10:48 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (376)
  57

  Muitininkai pastebėjo naują tendenciją — smulkieji kontrabandininkai vis dažniau braunasi pro vietinio eismo pasienio kontrolės punktus

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Muitinės analitikai pastebi, kad pasienyje su Baltarusija šiemet padažnėjo mėginimų kontrabandą gabenti per mažuosius vietinio eismo pasienio kontrolės punktus, praneša muitinės spaudos tarnyba.

  Dažniausiai tokiu būdu nelegalūs rūkalai vežami lengvuosiuose automobiliuose įrengtose slėptuvėse.

  Sustiprinus muitinės kontrolę su Baltarusija tarptautiniuose pasienio kontrolės punktuose — Lavoriškėse, Medininkuose, Šalčininkuose, Raigarde, 2017 metais pagausėjo atvejų, kai smulkieji kontrabandininkai bando laimę važiuodami per ribotos muitinės kontrolės — vietinio eismo postus. 

  Dažniausiai nelegalūs rūkalai vežami lengvuosiuose automobiliuose įrengtose slėptuvėse per tokius postus, kaip Rakų, Eišiškės, Tverečiaus, Latežerio, Šumsko (pastarasis neseniai tapo tarptautiniu). 

  Štai šįryt, gegužės 31 dieną, Šumske muitininkų ir pasieniečių buvo sulaikytas Baltarusijos piliečio vairuojamas "Ford Mondeo", kuris irgi buvo paverstas važinėjančia cigarečių slėptuve: rūkalų buvo prikimštos ir mašinos durelės, ir slenksčiai, galinis bamperis, bagažinės dangtis. 

  O praėjusį šeštadienį, gegužės 27 dieną, Rakų poste pasieniečiai ir Vilniaus teritorinės muitinės mobiliosios grupės patrulis sulaikė Baltarusijos piliečio vairuojamą "Citroen Xantia". Detaliai patikrinus šį automobilį Šalčininkuose, paaiškėjo, kad jo dujų bake įrengta slėptuvė. Joje buvo rasta dviejų tūkstančių eurų vertės 690 pakelių baltarusiškų cigarečių "NZ". Savininkui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o automobilis veikiausiai bus konfiskuotas. 

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (376)

  Dar šia tema

  Konfiskuotos cigaretės virsta trąšomis ūkininkams
  "Pirmą kartą matau!" — baltarusio reakcija į muitinėje aptiktą kontrabandą
  Išradinga baltarusė gabeno "tortą su nikotino įdaru"
  Tegai:
  vietinio eismo pasienio kontrolės punktas, kontrabandininkai, muitininkai, kontrabanda, Muitinė, Lietuva

  Svarbiausios temos