18:15 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Lietuvos kaliniai internete surasdavo Minsko gyventojų telefono numerius ir skambindavo, kol susisiekdavo su senyvo amžiaus žmonėmis, iš kurių reikalavo pinigų

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Kalėjimų departamento kriminalinės žvalgybos pareigūnai, bendradarbiaudami su kitų teisėsaugos institucijų pareigūnais, nustatė asmenis dėl kurių nusikalstamos veikos nukentėjo daugiau nei dešimt Minsko gyventojų, kurių nuostolis vertinamas apie 20 tūkstančių JAV dolerių (apie 18 tūkstančių eurų), praneša Kalėjimo departamento spaudos tarnyba.

  Iš viso iš asmenų bandyta išvilioti apie 60 tūkstančių JAV dolerių (apie 54 tūkstančius eurų).

  Laisvės atėmimo vietų įstaigose esantys asmenys, internetiniuose telefonų kataloguose ieškodavo Minsko gyventojų telefonų numerių ir skambindavo visais iš eilės, kol neprisiskambindavo senyvo amžiaus žmonėms.

  Atsiliepusiuosius sukčiai mulkindavo pagal jau įprastą scenarijų, apsimesdami į bėdą patekusiu giminaičiu ir už pagalbą tvarkant reikalus padėkos prašančiu milicijos pareigūnu.

  Kai vieni sukčiai mulkino potencialias aukas, už durų jau tykojo bendrai, vadinamosios "kojos", kurie atvykdavo į Minską, pasinaudoję Baltarusijos Respublikos įstatymu dėl bevizio režimo keliaujantiems lėktuvu užsienio šalių piliečiams.

  Sulaukę bendrininkų skambučio iš Lietuvos,  "kojos" per kelias minutes atvykdavo pas auką ir pasiimdavo sutartą pinigų sumą.

  Užkardžius šią nusikalstamą veiką, kai pinigų atvykdavo atsiimti nusikaltėlių bendrininkai, šie nenurimo.  Telefoniniai sukčiai ir toliau bandė mulkinti patiklius baltarusių senolius, tik sutardavo, kad atlygis už tariamą pagalbą bus pervedamas į Lietuvoje gyvenančių asmenų bankų sąskaitas.

  Asmenys, vykdę šiuos nusikaltimus Baltarusijos Respublikos yra nustatyti, jų nusikalstama veika yra sustabdyta.

  2016 metais pareigūnams pavyko užkardyti telefoninio sukčiavimo atvejus Izraelyje.

  Šiuo metu laisvės atėmimo vietų įstaigose yra 6740 asmenų.

  Dar šia tema

  Kauno tardymo izoliatoriaus vadovams — atleidimas ir griežtas papeikimas
  Korupcija įtariami Kalėjimų departamento pareigūnai nušalinti nuo pareigų
  Tegai:
  internetinis sukčiavimas, sukčiavimas, telefoninis sukčiavimas, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos