10:01 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Nuo rytojaus Lietuvos gyventojai gaus perspėjimo pranešimus apie galimas ekstremaliąsias situacijas, grėsmes ar pavojus nepriklausomai nuo to, kokios kartos mobiliojo ryšio tinklais jie naudojasi

  VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Nuo birželio 1 dienos Lietuvos gyventojai, kurie savo mobiliajame telefone aktyvavo korinio transliavimo funkciją,  gaus perspėjimo pranešimus apie galimas ekstremaliąsias situacijas, grėsmes ar pavojus nepriklausomai nuo to, kokios kartos mobiliojo ryšio tinklais jie naudojasi, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

  Siekiant užtikrinti, kad sparčiai diegiamos naujos judriojo ryšio technologijos neribotų gyventojų galimybių gauti perspėjimo pranešimus, PAGD atliko Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos  funkcionalumo išplėtimą  į 4G tinklus.

  Vienu metu juos gali gauti visi pasirinktoje teritorijoje esantys gyventojai, taip pat ir užsienio piliečiai, esantys Lietuvos teritorijoje. Iki šiol įspėjamieji GPIS pranešimai (Cell broadcast — CB) buvo siunčiami koriniu (2G/GSM) ir 3G/UMTS tinklais.

  "Nuo šiol gyventojai galės gauti perspėjimo pranešimus apie gresiančias nelaimes, nepriklausomai nuo to, kokiame tinkle yra jų mobilieji telefonai. Tai jiems leis jaustis saugesniems", — teigia PAGD direktorius Kęstutis Lukošius.

  Sirenos už 3 mln eurų informuos lietuvius apie pavojų Astravo AE >>

  Rytoj, birželio 1 dieną, vyks GPIS patikrinimas. Jis atliekamas kiekvieno mėnesio pirmąją darbo dieną 10:00 valandą. Šių patikrinimų metu šalies gyventojai turi galimybę įsitikinti, ar jie yra teisingai įsijungę korinio transliavimo funkciją tam, kad gautų trumpuosius perspėjimo pranešimus.

  Gyventojai perspėjami įjungtomis sirenomis ar pranešimais į mobiliuosius telefonus.

  Dar šia tema

  Šiandien vilniečius gali išgąsdinti sirena
  Lietuvoje trečiadienį kauks sirenos — vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas
  Tegai:
  mobilieji telefonai, mobilioji programėlė, sirenos, sirena, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Lietuva

  Svarbiausios temos