12:27 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Seimas patvirtino Farmacijos įstatymo pataisas, pagal kurias kontrolinius pirkimus vaistinėse galima vykdyti be išankstinio perspėjimo, tokiu būdu valstybės pareigūnai siekia užtikrinti sąžiningą vaistinių paslaugų tiekimą

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Seimas sudarė galimybes vykdyti kontrolinius pirkimus vaistinėse apie tai neinformavus iš anksto.

  Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba gavo teisę vykdyti kontrolinius pirkimus ir tik po jų informuoti kontroliuojamą asmenį ir pateikiant kontroliuojančių pareigūnų dokumentus, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Farmacijos įstatymo pataisas balsavo 75 Seimo nariai, 13 — prieš, 30 — susilaikė.

  Kontroliniai pirkimai be perspėjimo tapo įmanomi dėl priimtų Viešojo administravimo įstatymo pataisų, kuriomis nustatyta ir patikslinta kontrolinio pirkimo sąvoka.

  Kaip projektų svarstymo metu pažymėjo Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, farmacinės paslaugos kontrolė nepriėmus šių pataisų yra neįmanoma.

  "Yra kalbama ne tik apie pigesnių vaistų siūlymus ar ne siūlymus. Yra kalbama apie visos farmacinės paslaugos teikimo kontrolę. Tai yra tai, kaip farmacininkas pasakoja, kaip jis konsultuoja savo klientą, ar jis kalba ir konsultuoja dėl vaistų suderinamumo ir kitų dalykų, kurie yra numatyti ir yra pareiga konsultuoti. Mes turime užtikrinti adekvačią farmacinių paslaugų kontrolę, o ne tik kontroliuoti tada, kada iš anksto pasakome, kad mes kontroliuosime, ir paliekame laiko kontroliuojamam subjektui iš tiesų pasirengti kontrolei", — sakė Širinskienė.

  Sveikatos apsaugos ministerijos duomeinis, iki šiol atlikti kontrolinius pirkimus vaistinėse neleido galiojantys teisės aktai, kurie nurodė, jog prieš neplaninį vaistinės patikrinimą, apie tai turi būti pranešta iš anksto. Pagal tokį reglamentą, faktiškai nustatyti, kaip parduodant vaistus suteikiama farmacinė paslauga, nebuvo galimybių.

  SAM: mažesnės vaistų kainos — jau nuo liepos >>

  Farmacinės paslaugos kokybė ir ar buvo pasiūlyti pigiausi vaistai gali būti įvertinta tik tiesioginio kontakto tarp pirkėjo ir farmacijos specialisto metu. Todėl yra labai svarbu, kad vaistininkas nežinotų, jog vyksta tikrinamas ir negalėtų imituoti parodomojo pardavimo.

  Priimtos pataisos įsigalioja 2017 metų lapkričio 1 dienos.

  Dar šia tema

  Lietuviai norėtų turėti daugiau informacijos apie pigеsnius vaistų analogus
  SAM: pacientai sutaupys 20 mln eurų dėl vaistų kainų mažinimo
  Lietuva ir Estija kompensuoja daugiau vaistų nei Latvija
  Tegai:
  vaistinės, kompensuojamieji vaistai, kainos, vaistai, Farmacijos įstatymas, Lietuva

  Svarbiausios temos