06:19 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)
  48

  Penktadienį Neries krantinėje, prie Baltojo tilto, vilniečiai bus supažindinti su širdies ir kraujagyslių ligų profilaktika

  VILNIUS, biržėlio 2 — Sputnik. Penktadienį, birželio 2 dieną, prie Baltojo tilto vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami susipažinti su savo širdimi, rašo Facebook paskyroje Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacija.

  Nuo 10:00 val. ryto iki 16:00 val. prie Baltojo tilto bus galima dalyvauti įvairioje sportinėje veikloje: bus daromos rytinės mankštos, vyks zumbos, jogos, mamų ir vaikų, kalanetikos ir bėgimo treniruotės.

  Per metus Europoje net 4 milijonai žmonių miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Lietuvoje sergamumas šiomis ligomis yra vienas didžiausių Europoje.

  Širdies ir kraujagyslių ligas medikai įvardija kaip vieną iš didžiausių XXI amžiaus problemų, užklupusių sparčiai besivystančią visuomenę. Todėl gydytojai vienbalsiai sutaria, kad fizinis aktyvumas — puiki širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos priemonė.

  Renginio metu specialiai įkurtoje lauko klinikoje bus matuojama cholesterolio koncentracija kraujyje, kraujospūdis. Taip pat bus galimybė sužinoti savo kūno cheminę sudėtį.

  Atėję į renginį galėsite paremti sergančius širdies nepakankamumu, pasirašydami šiuolaikiško ir inovatyvaus širdies nepakankamumo gydymo prieinamumo Lietuvoje deklaraciją.

  Renginio tikslas — didinti visuomenės supratimą apie širdies ir kraujagyslių ligas. Akcijos organizatoriai nori atkreipti dėmesį į šias ligas ir priminti žmonėms, kad būtina tikrintis savo sveikatą profilaktiškai, kol dar nejuntami jokios ligos simptomai.

  Pasak Tatjanos Pirmaitienės, jau daugiau nei dvejus metus yra vaistas, sukėlęs tikrą proveržį širdies nepakankamumo gydyme, deja, kol kas šis vaistas nėra prieinamas Lietuvoje, nors daugelyje šalių pacientai jį jau vartoja.

  Renginio programa:

  10:00 val. Rytinė mankšta

  11:00 val. Mamų mankšta su vaikais

  12:00 val. Vaizdo medžiaga "Pažink savo širdį"

  14:00 val. Kalanetikos treniruotė

  15:00 val. Zumba

  16:00 val. Bėkime kartu

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)

  Dar šia tema

  Lietuvos "Akropoliuose" įrengti dvylika defibriliatorių
  Tegai:
  Baltasis tiltas, širdis, liga, renginiai, Vilnius

  Svarbiausios temos