17:56 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  125

  Finansų ministerija siūlo vieneriems metams nuo mokesčių atleisti kuriančius smulkųjį verslą Lietuvoje

  VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Siekiant skatinti našaus ir sąžiningo verslo šalyje kūrimąsi, visas naujas smulkias įmones vieneriems metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti vienerių metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų, praneša Finansų ministerija.

  Finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad bet kokia veikla jos pradžioje — ar tai būtų studijos, ar darbas — būna sudėtinga. Taip pat ir su verslu — norint pradėti sėkmingą verslą, reikalingi tvirti pamatai, todėl ne kiekvienas tam ryžtasi.

  "Mūsų tikslas — paskatinti žmones užsiimti verslu, realizuoti savo idėjas ir, manome, kad siūlomos atostogos pirmajam verslui būtų didelis akstinas ir nemenka paspirtis", — sako Šapoka.

  17-oji Vyriausybė siūlo nustatyti vienerių metų pelno mokesčio atostogas verslą pradedančioms smulkioms įmonėms, kurių metinė apyvarta siekia iki 300 tūkstančių eurų, o vidutinis darbuotojų skaičius — iki 10.

  Taip pat, į vienerių metų socialinio draudimo įmokų atostogas galės pretenduoti savo verslą pradedantys gyventojai. Socialinio draudimo įmokos, siekiant išlaikyti tokių asmenų draudimą, bus padengiamos valstybės biudžeto lėšomis.

  Dar šia tema

  Siūloma palengvinti transporto priemonių grąžinimą į eismą
  Seimo narė siūlo netaikyti 15% mokesčio bedarbiams
  Lietuviai atšventė laisvės nuo mokesčių dieną
  Skvernelis: dėl mokesčių nemokėjimo šalis praranda viešąsias paslaugas
  Tegai:
  smulkusis verslas, smulkieji verslininkai, mokesčiai, Finansų ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos