11:37 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (399)
  355

  Muitinės kriminalistai Zarasų rajone aptiko narkotinių medžiagų gamybos laboratoriją, kurioje žaliavos pakaktų keliems šimtams kilogramų metamfetamino pagaminti

  VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Praėjusį trečiadienį, gegužės 24 dieną, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai vienoje nuošalių Zarasų rajono sodybų aptiko narkotikų gamybos laboratoriją, praneša muitinės spaudos tarnyba

  "Kvaišalų fabrikėlio" gamybos apimtys įspūdingos: vien namuose rastos žaliavos būtų pakakę keliems šimtams kilogramų metamfetamino pagaminti. O aplink sodybą esančiame miške aptiktos dar kelios slėptuvės su narkotikų gamybos žaliava.

  Sulaikytas sodybos šeimininkas — niekur nedirbantis, bet nemažą turtą (porą namų, katerį ir kt.) sukaupęs kaunietis. 

  Viename itin atokių Zarasų rajono kaimų veikęs kvaišalų fabrikėlis savo "gamybą" baigė gegužės 24 dieną, apie 18:00 val. vakaro. Tuomet, atvykę į nuošalią sodybą paežerėje, MKT pareigūnai čia aptiko gausybę specialios įrangos, pavyzdžiui, savadarbį "reaktorių" metamfetaminui "virti". Rasta įvairių cheminių medžiagų (druskos rūgšties, valiklių, smulkintos aliuminio folijos ir kitų) ir keliasdešimt litrų skystos žaliavos metamfetamino gamybai. Aptikta ir paties metamfetamino likučių.

  Лаборатория по производству наркотиков
  Narkotikų gamybos laboratorija

  Beje, oficialiai ši sodyba "neegzistuoja", mat, jos šeimininkas kaunietis statinio niekur neregistravęs.

  Vyriškis darbavosi be skrupulų: metamfetamino gamybai naudotas aštuonias 80 litrų talpos plastikines statines plaudavo tiesiog greta esančiame ežere. Beje, ten pat ir žvejojo — pareigūnai namuose rado kelis tinklus (už tai kauniečiui aplinkosaugos specialistai surašė administracinį teisės pažeidimo protokolą).

  Kratos metu rasta ir ginklų: medžioklinis arbaletas ir 25 vienetai 9 milimetrų kalibro šaudmenų. 

  Matyt, tam, kad gamybos procesas nenutrūktų, pasirūpinta ir atsargomis — greta esančiame miške rastos kelios slaptavietės su, manoma, žaliava metamfetaminui gaminti. Iš pareigūnų aptiktos įrangos ir medžiagų galima įtarti, jog kvaišalų gamyba čia vyko jau seniai.

  Nors bedarbis sodybos savininkas nesiskundžia lėšų trūkumu (jam priklauso namas Kaune, kateris, vandens motociklas ir taip toliau), metamfetamino gamybai stengėsi naudoti ir pigesnes medžiagas, tokias kaip lenkišką kanalizacijos valiklį (pareigūnai jo aptiko visą kelioninį lagaminą — keliasdešimt litrų). 

  Muitinės kriminalistų manymu, sodyboje itin dideliais kiekiais gaminti narkotikai greičiausiai buvo skirti užsienio, pirmiausia, Skandinavijos juodosioms rinkoms. 

  Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl įrenginių ir technologijų narkotikų gamybai rengimo. Kaunietis buvo sulaikytas, jam gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų. 

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (399)

  Dar šia tema

  Lietuvoje veiks tik vienas Priklausomybės ligų centras
  Kaltinamųjų suole atsidūrė užsienyje platinti narkotikus ketinusi grupuotė
  Gabenti narkotikų kontrabandą lietuviai dažniausiai bando pašto siuntomis
  Tegai:
  Muitinės kriminalistai, narkotikų gamybos laboratorija, metamfetaminas, Zarasų rajonas

  Svarbiausios temos