04:24 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Vilnius, archyvinė nuotrauka

  Lošimo namai negavo nekilnojamojo turto mokesčių lengvatų

  © Sputnik/ Alisa Babickaya
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Vilniaus savivaldybė patvirtino 2018 metų nekilnojamojo turto mokesčių tarifus, maksimalus 3% tarifas taikomas lošimo namams ir apleistiems pastatams

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. 2018 metais Vilniaus miesto savivaldybė taikys lengvatinius nekilnojamojo turto mokesčių tarifus poilsio, maitinimo, viešbučių, kultūros, sporto, mokslo paskirties pastatams, knygynams, meno galerijoms, kūrybinėms dirbtuvėms.

  Šios paskirties pastatams bus taikomas lengvatinis 0,7% nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, pranešė savivaldybės spaudos tarnyba.

  Lengvatinis tarifas nebus taikomas lošimų namams. Taip pat paliktas maksimalus 3% tarifas apleistiems ir/ar neprižiūrimiems pastatams (patalpoms) bei faktiškai naudojamam nekilnojamajam turtui, kurio baigtumas nesiekia 100%.

  2016 metų sąrašą sudarė 100 objektų (pirminiame sąraše buvo 122 objektai iš jų 22 objektai buvo sutvarkyti), kurių deklaruotas mokestis sudarė 1,2 milijonų eurų.

  Pernai, taikant lengvatinį  0,7% tarifą, buvo deklaruota 3 milijonų eurų nekilnojamojo turto mokesčio. Didžiąją mokesčio dalį sudarė nekilnojamojo turto mokestis už viešbučių ir maitinimo paskirties pastatus ir patalpas — 1,4 milijono eurų.

  Dėl viešbučio plėtros ateinančiais metais savivaldybė tikisi, kad biudžetas iš šio mokesčio gaus apie 60 tūkstančių eurų daugiau pajamų.

  Dėl Vilniaus gatvės renovacijos verslininkai nemokės rinkliavų už prekybą >>

  Visam kitam nepaminėtam turtui (verslo centrų, pramonės bei sandėliavimo pastatams) taip pat paliekamas galioti 1% tarifas.

  Vilniaus miesto taryba paliko nuostatą kaupti 10% lėšų už sumokėtą nekilnojamąjį turtą daugiabučiams namas atnaujinti, kuris yra skaičiuojamas nuo daugiabučiuose įsikūrusių barų ar naktinių klubų sumokėtų mokesčių.

  Prognozuojama, šiais metais biudžeto pajamos iš nekilnojamojo turto mokesčio sudarys 35,7 milijonų eurų, o 2018 metais — 36,1 milijonų eurų.

  Dar šia tema

  Vairuotojų dėmesiui: nuo šiandien keičiasi parkavimo tarifai
  Lietuviai atšventė laisvės nuo mokesčių dieną
  Tegai:
  tarifas, pastatas, nekilnojamas turtas, mokesčiai, Vilnius

  Svarbiausios temos