02:38 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  50

  Lietuviai gavo trumpasias žinutes, perspėjančias paie karinės technikos judėjimą šalies keliuose dėl "Geležinio vilko" pratybų

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Savaitgalį galimi eismo apribojimai dėl JAV  karių technikos judėjimo, perspėjo Lietuvos kariuomenė.

  Gegužės 4 dieną prasidėjusi JAV karinių pajėgų perdislokavimo operacija Beaumonto uoste, Teksaso valstijoje, tęsia užduotį jau Lietuvos teritorijoje.

  Į Lietuvą atvykusi bataliono kovinė grupė sudaryta iš Minesotos nacionalinės gvardijos 2-ojo bataliono ir 1-osios pėstininkų divizijos logistinės brigados karių ir technikos tarp kurių 14 tankų "Abrams M1A1", apie 30 šarvuočių "Bradley M2", kita karinė technika ir įranga.

  "JAV karių bataliono kovinės grupės perdislokavimo operacija vyks birželio 2-4 dienomis keliais ir geležinkeliais maršrutu Klaipėda-Pabradė, todėl galimi eismo apribojimai šiame maršrute. Kolonas lydės Lietuvos kariuomenės Karo policija", — informuoja Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos.

  Apie karinės technikos judėjimą iki birželio 6-osios lietuviai buvo perspėti per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą. Žinutėje atsiprašoma už nepatogumus.

  Nuo birželio 1 dienos Lietuvos gyventojai, kurie savo mobiliajame telefone aktyvavo korinio transliavimo funkciją, gaus perspėjimo pranešimus apie galimas ekstremaliąsias situacijas, grėsmes ar pavojus nepriklausomai nuo to, kokios kartos mobiliojo ryšio tinklais jie naudojasi.

  Apie pratybas

  JAV kariai Generolo Žukausko poligone pradės pasirengimą dalyvauti artėjančiose didžiausiose metų tarptautinėse pratybose "Geležinis vilkas 2017", kurios vyks birželio 12-24 dienomis.

  Pagal NATO išplatintą informaciją, 2017 metais Baltijos šalių teritorijoje planuojama surengti ne mažiau nei 16 tarptautinių ir nacionalinių pratybų. Rotuojamų NATO pajėgų dislokavimas Rytų Europoje yra dalis Aljanso planų sustiprinti savo rytinio sparno gynybą ir atgrasyti potencialią Rusijos agresiją.

  Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų ką nors pulti, bet naudojasi pretekstu tam, kad galima būtų Rusijos pasienyje dislokuoti kuo daugiau karinės technikos.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Didžiojo bėgimo šventės metu Vilniuje keisis eismo organizavimas
  Lietuva dalyvaus didžiausiose Baltijos jūroje pratybose "Baltops 2017"
  Pratybos "Pavasario audra" privertė estą imtis šautuvo
  Lietuvos karinių laivų įgulos treniruojasi pratybose "Baltijos tvirtovė 2017"
  Tegai:
  pratybos, eismo ribojimas, JAV karinė technika, Sausumos pajėgos, karinė technika, karinės pratybos, Lietuvos kariuomenė, NATO, Lietuva

  Svarbiausios temos