08:33 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  136

  Ministerijos skaičiavimais, gaunančių išmoką vaikų padaugės nuo 130 000 iki 547 500

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Nuo kitų metų mėnesinę išmoką vaikui  gaus visi vaikai, nevertinant šeimos pajamų, praneša pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos spaudos tarnyba.

  Anot socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, šeimos ir vaikai — tai vienas didžiausių socialinės politikos prioritetų, tad yra ieškomos galimybės padėti visoms šalies šeimoms, auginančioms vaiku.

  "Nuo 2018 metų didinsime gaunančių vaiko pinigus aprėptį, taip pat išaugs ir sumos. Didžioji dauguma Europos Sąjungos šalių, taip pat ir mūsų kaimynai latviai, estai išmoką vaikui skiria nevertinant šeimos pajamų, todėl ir mes, neatsižvelgiant į vaikų amžių, skirsime kas mėnesį po 30 eurų už pirmą ir antrą vaiką, o už trečią ir daugiau vaikų — po 75 eurus", — aiškina socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

  Ministerijos skaičiavimais, gaunančių išmoką vaikų padaugės nuo 130 000 iki 547 500

  Prognozuojama, kad ryškiausias pajamų pokytis bus mažiausiai uždirbančiųjų šeimose.

  Ministro teigimu, šeima, kuri augina vieną vaiką, gaus 30 eurų per mėnesį, du vaikus auginanti šeima sulauks 60 eurų, tris vaikus — 135 eurus, keturis vaikus — 210 eurų, tai yra nuo trečio vaiko bus didinamos išmokos po 75 eurus už kiekvieną paskesnį vaiką.

  Šiuo metu išmoka diferencijuojama taip: nuo vaiko gimimo iki 2 metų skiriama — 28,5, nuo 2 iki 18 metų — 15,2 euro. Šeimoms, kurios augina 1-2 vaikus, išmoka vaikui skiriama, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 153 eurai. 

  Dar šia tema

  Pagalbinio apvaisinimo donorai spręs, ar vaikas sužinos jų tapatybę
  "Švarių rankų šokis": apsaugokime vaikus nuo užkrečiamųjų ligų
  Grybauskaitė kviečia prisidėti prie iniciatyvos "Padovanok vaikui vasarą"
  Saugaus eismo abėcėlė, padedanti saugoti vaikų gyvybę ir sveikatą kelyje
  Tapti vaiko globėju bus galima greičiau
  Tegai:
  vaiko išmoka, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Linas Kukuraitis, Lietuva

  Svarbiausios temos