11:50 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Kryžių kalne gaisrą sukėlęs vyras įvykio metu galėjo suprasti ir valdyti savo veiksmus

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Šių metų balandžio 10 dieną Kryžių kalne gaisrą sukėlęs vyras pripažintas pakaltinamu, praneša Lietuvos prokuratūros spaudos tarnyba.

  Valstybinės teismo psichiatrijos tarnyba nustatė, kad įtariamasis J. V. įvykio metu galėjo suprasti ir valdyti savo veiksmus. Panevėžietis jam inkriminuojamos nusikalstamos veikos padarymo metu  neturėjo lėtinių psichikos sutrikimų bei nebuvo laikino psichikos veiklos sutrikimo  būsenos.

  Dėl šio vyro Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariate atliekami du ikiteisminiai tyrimai. Vienas jų — dėl Kryžių kalno padegimo, o kitas — dėl grasinimo padegti Panevėžio apygardos prokuratūrą.

  Ikiteisminiame tyrime dėl Kryžių kalno padegimo vyrui pareikšti įtarimai, susiję su turto naikinimu visuotinai pavojingu būdu, o tyrime dėl grasinimo padegti prokuratūrą — su grasinimais nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą; žmogaus terorizavimu.

  Šiuo metu įtariamajam skirta kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

  Gaisras Kryžių kalne buvo gesinamas apytiksliai 10 kvadratinių metrų plote. Gaisras likviduotas per 20 minučių.

  72 metų vyras pareigūnams patvirtino viešai žiniasklaidai išsakytus savo žodžius ir poelgio motyvus. Įtariamasis pripažino, kad, padegdamas Kryžių kalną, padarė nusikaltimą. Anot vyro (jo asmeniniu vertinimu), taip pasielgti jį privertė teismų vykdoma neteisybė jo ir jo šeimos atžvilgiu.

  Dar šia tema

  Prokuratūra prašo leidimo suimti Kryžių kalno padegėją
  Pagerbkime protėvius Kryžių kalne
  Tegai:
  Kryžių kalnas, gaisras, Lietuvos generalinė prokuratūra, Lietuva

  Svarbiausios temos