16:12 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Šiltuoju metu neretai prie mopedo vairo sėda praktinių vairavimo įgūdžių neturintys asmenys, kurie keliuose ne tik elgiasi nesaugiai, bet ir neretai vairuoja techniškai netvarkingas transporto priemones, kurių skleidžiamas garsas trikdo gyventojus

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Visą vasarą dviračių transporto priemonių vairuotojams bus keliami itin griežti reikalavimai, o į jų daromus pažeidimus bus reaguojama principingai, praneša Policijos departamentas.

  Automobiliai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Tokiu būdu siekiama, kad keliuose įvyktų kuo mažiau eismo įvykių, o eismo dalyviai jaustųsi saugūs.

  Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gegužės mėnesį sulaukė ne vieno telšiškio nusiskundimo dėl dideliu greičiu lakstančių motociklų ir jų keliamo triukšmo, ypač vakarais.

  Reaguodami į gyventojų pranešimus, policijos pareigūnai ne tik akylai stebėjo motociklininkus, bet ir atkreipė dėmesį į jų transporto priemonių skleidžiamą garsą.

  Ar neviršijamas transporto priemonės gamintojo numatytas leidžiamas triukšmo lygis, policijos pareigūnams įvertinti padeda Telšių techninių apžiūrų centro darbuotojai. Pasitelkus decibelams matuoti skirtą prietaisą ir užfiksavus techninėje specifikacijoje numatytus pažeidimus, praėjusią savaitę trims dviratėms motorinėms transporto priemonėms buvo panaikinta techninė apžiūra.

  Į eismą tokių motociklų vairuotojai galės grįžti tik tada, kai pašalins visus neatitikimus ir pakartotinai atliks techninę apžiūrą.

  Pagal Kelių eismo taisyklių reikalavimus, draudžiama vairuoti techniškai netvarkingą, keliamų techninių reikalavimų neatitinkančią transporto priemonę. Viename iš punktų taip pat pabrėžiama, kad vairuotojas privalo užtikrinti, jog nebūtų viršijamas teisės aktuose nustatytas transporto priemonės skleidžiamas triukšmo lygis. Pastebėta, kad šio reikalavimo ne visada laikomasi.

  Dar šia tema

  Kas dešimtą eismo įvykį sukelia senjorai
  Neblaiviems vairuotojams 2017 metais gresia baudžiamoji atsakomybė
  Tegai:
  techninė apžiūra, motociklas, Kelių policija

  Svarbiausios temos