15:40 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Ištyrę anoniminį skundą VRM specialistai nustatė, kad ugniagesiai kelerius metus buvo išnaudojami nemokamiems darbams atlikti

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovybė išnaudodavo ugniagesius nemokamiems darbams atlikti, praneša Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Ištyrę anoniminį skundą VRM specialistai nustatė, kad ugniagesiai neatlygintinai keitė vadovų ir administracijos automobilių padangas, atlikdavo smulkius remonto darbus. 

  Be to, tarnybinės patalpos buvo naudojamos kaip nuosavi garažai: čia laikytos padangos, o ant stelažų buvo užrašytos pavardės, kad keičiant padangas, jos nebūtų sumaišytos.

  "Statutinės tarnybos išskirtinės tuo, kad čia vyrauja griežta subordinacija — tai reiškia, kad visi vadų nurodymai turi būti vykdomi per daug neklausinėjant. Tai ilgą laiką sudarė sąlygas išnaudoti darbuotojus, jog šie atliktų įvairius darbus", — sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Galima nusikalstama veika

  Vidaus reikalų ministras dėl buvusio PAGD direktoriaus pavaduotojo Vygando Kurkulio ir Specialiosios priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (SPGV) viršininko Aloyzo Baradinsko veiksmų vertinimo ketina kreiptis į prokuratūrą, nes ministerijos specialistai jų veiksmuose įžvelgia galimą nusikalstamą veiką.

  Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos jau paprašyta išaiškinti, ar įstatymus pažeidė SPGV viršininko pavaduotojas Valdas Visockas, vykdęs viršininkų nurodymus ir įsakinėjęs ugniagesiams atlikti jiems nepriklausančius darbus.  

  Taip pat, nustatyta, kad SPGV valstybės rezervo sandėlio apsaugoje dirbo Baradinsko sūnus, nors su juo nebuvo sudaryta jokia darbo sutartis, t.y. jis dirbo nelegaliai, saugomame objekte. Informacija apie sandėlyje saugomas vertybes yra su slaptumo žyma „riboto naudojimo". Formaliai sargu buvo įdarbintas visai kitas asmuo.

  Misiūnas sako, kad pajutę, jog gali atvirai kalbėti, ugniagesiai ėmė vardinti problemas vieną po kitos. Ministras pažadėjo garantuoti visų pranešėjų anonimiškumą ir paragino netylėti, antraip niekas iš esmės nepasikeis.

  Tarnybinio patikrinimo rezultatai

  Daugiau nei aštuonerius metus Baradinskas, Visockas ir Kurkulis ir kiti aukšti SPGV darbuotojai laikė savo padangas tarnybiniuose garažuose ir kasmet ratų keitimo sezonu jų asmeninių automobilių ratus keisdavo SPGV mechanikai.

  Taip pat, garažuose buvo atliekami smulkūs automobilių aptarnavimo darbai.

  Išvados

  Buvęs PAGD direktoriaus pavaduotojas Kurkulis ir buvęs SPVG viršininkas Baradinskas viršijo savo įgaliojimus ir pažemino pareigūno vardą,  tačiau jiems drausminės nuobaudos negali būti taikomos, nes jie iš tarnybos jau atleisti (savo noru, be išeitinių kompensacijų).

  Kurkulio ir Baradinsko veiksmuose įžvelgiami nusikalstamos veikos, numatytos BK 228 str. I dalis (piktnaudžiavimas), požymiai.

  SPVG viršininko pavaduotojas Visockas netinkamai atliko savo pareigas, pažeidė Valstybinės priešgaisrinės apsaugos tarnybos pareigūnų etikos kodeksą ir padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą.

  Dar šia tema

  Lietuviai vis dažniau tampa savanoriais ugniagesiais
  Ugniagesiai: savanorių pagalba — neįkainojama
  Ugniagesiai: nedeginkite žolės
  Artėja šventės: ugniagesiai primena apie atsargumą kepant šašlykus
  Trakų pilyje pirmąkart surengta paroda "Šv. Florijonas – ugniagesių globėjas"
  Tegai:
  piktnaudžiavimas, įgaliojimų viršijimas, darbas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Lietuva

  Svarbiausios temos