19:04 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (344)
  95

  Sveikatos apsaugos ministras patvirtino, kad į kompensuojamųjų vaistų sąrašą įtraukti preparatai atpigs liepos mėnesį

  VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Pagal naująją vaistų kompensavimo tvarką parengtas kompensuojamųjų vaistų kainynas įsigalios liepos 3 dieną. Kainyną savo įsakymu jau patvirtino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Įsakyme atsispindi gamintojų aktyviai deklaruotos mažesnės vaistų kainos, tad nuo šiol žmonės, rinkdamiesi gydytojų paskirtus kompensuojamuosius vaistus vaistinėse, turėtų sutaupyti apie 20 milijonų eurų per metus, t. y. įsigyti juos trečdaliu pigiau.

  Į šį kainyną įtraukti tie vaistai, kurių gamintojo deklaruota kaina Lietuvai neviršijo 10% mažiausių to paties bendrinio pavadinimo vaistų referencinėse valstybėse deklaruotų kainų vidurkio. 

  Iš viso šiame kainyne yra 1991 prekinių pavadinimų vaistas, iš kurių net 1059 gamintojai jau  sumažino kainas. Taip pat gamintojai iki birželio 23 dienos gali deklaruoti nuolaidas, t. y. mažinti vaistų  kainas.

  Ministro teigimu, kasmet, prieš įsigaliojant kainynui, žmonės, nežinodami, ko tikėtis, kokių naujovių laukti, skubėdavo įsigyti vaistų. Šiais metais nereikėtų skubėti pirkti vaistų su didesnėmis priemokomis. Įsigaliojus naujam kainynui priemokos sumažės.

  Lietuviai norėtų turėti daugiau informacijos apie pigеsnius vaistų analogus >>

  Taip pat, viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, neverta nuogąstauti, kad nebebus galima įsigyti įprastų vaistų.  Nė viena veiklioji medžiaga nebus išbraukta iš kainyno. Visose vaistų grupėse pagal veikliąją medžiagą, stiprumą ir formą vaistai bus kompensuojami taip pat, kaip iki šiol.

  "Šiais metais į kainyną, gamintojams nesumažinus vaistų kainų iki nustatyto lygio, nebuvo įrašyti 169 vaistai. Tačiau kitų gamintojų tos pačios veikliosios medžiagos vaistai kainyne liko, tad žmonės tikrai galės įsigyti visų reikiamų vaistų. Net jeigu nepakliuvusių į kainyną vaistų skaičius atrodo didelis, reikėtų žinoti, kad vaistų kaita vykdavo kiekvienais metais", — teigia viceministrė Garuolienė.

  Populiariausi vaistai, kurių kompensuojamųjų receptų išrašoma daugiausiai, nėra išbraukiami iš kainyno, ir pacientai toliau galės juos vartoti, tik priemokos vaistams bus ženkliai mažesnės. 

  Vaistų grupėse, kurias sudaro 3 ir daugiau gamintojų gaminami vaistai, paciento priemokos vidutiniškai mažėja apie 3 kartus, todėl pacientai per metus sutaupys apie 20 milijonų eurų. Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF) sutaupys apie 9 milijonų eurų per metus. Tai leis įtraukti į kompensavimo sistemą naujų, inovatyvių ir efektyvių vaistų, kurių laukia keliolika tūkstančių pacientų.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (344)

  Dar šia tema

  Valstybė tikrins vaistines be perspėjimo
  Lietuvos žmonės piktnaudžiauja psichotropiniais vaistais
  SAM: pacientai sutaupys 20 mln eurų dėl vaistų kainų mažinimo
  Specialistai primena: maisto papildai nėra vaistai
  Tegai:
  kompensuojamieji vaistai, kainos, vaistai, kompensacija, Lietuva

  Svarbiausios temos