00:03 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Nors embrionų donorystė nėra įteisinta, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlo kitą būdą, kaip nevaisingiems partneriams susilaukti vaikų

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Poros, kurios jau patyrė sėkmingą pagalbinį apvaisinimą, galės raštiškai leisti "įsivaikinti" sukurtus embrionus kitoms vaikų susilaukti negalinčioms poroms, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Taip teigiama pagalbinio apvaisinimo tvarkos įsakyme, kurį pasirašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Embrionų donorystė įstatymo pataisose nėra įteisinta, tačiau įstatymas įpareigoja tausoti kiekvieną pagalbinio apvaisinimo būdu jau sukurtą embrioną. Tai reiškia, kad partneriai, kuriems buvo atlikta dirbtinio apvaisinimo procedūra, ir liko nepanaudotų embrionų, laikomų lytinių ląstelių banke, turės teisę leisti juos "įsivaikinti" kitiems partneriams. Tokį savo sprendimą reikės patvirtinti parašu.

  "Yra numatyta, kad jau sukurtų embrionų negalima sunaikinti, ir kiekvienas iš jų turi būti saugomas. Siekiant suteikti galimybę kuo daugiau žmonių susilaukti vaikų, bus leidžiama šiuos jau sukurtus ir nepanaudotus embrionus perleisti kitoms nevaisingoms poroms", — sako Veryga.

  Ministro teigimu, tai tarsi kompromisas, leisiantis ne tik išsaugoti kiekvieną embrioną, bet ir padėti žmonėms susilaukti vaikų.

  Partneriai, norintys atsisakyti embriono, turės pasirašyti dokumentą, kuriuo sutinka, kad embrionas būtų atiduotas kitiems partneriams. Toks sutikimas negalės būti atšaukiamas ir asmenų, kurie "įsivaikino" embrioną, tapatybė nebus atskleista.

  Atsisakę embriono partneriai neturės teisės ateityje reikalauti, kad jų tėvystė ar motinystė būtų pripažinta ar nustatyta vaiko, gimusio po pagalbinio apvaisinimo panaudojus embrioną, kurio jie atsisakė, atžvilgiu.

  Dar šia tema

  Prezidentė vetavo Pagalbinio apvaisinimo įstatymą
  Seimas ketina įteisinti pagalbinį apvaisinimą
  Tegai:
  nevaisingi partneriai, embrionas, dirbtinis apvaisinimas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos