18:51 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Šiemet Lietuvos pajūrio krante aptikti net 26 negyvų į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų pilkųjų ruonių kūnai su smurtinėmis žaizdomis; šių žinduolių medžiotojams paskelbtas karas

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Aplinkosaugininkams kelia nerimą tai, kad Baltijos jūroje gyvenantiems ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytiems pilkiesiems ruoniams iškilo dar viena grėsmė — šiemet į šalies pajūrio krantą atplukdyti net 26 negyvų šių žinduolių kūnai, praneša Aplinkos ministerija

  Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) duomenimis, visų ruonių kūnuose esama smurtinių žaizdų, todėl šių saugomų gyvūnų žudikų paieškai skiriamos didelės pajėgos.

  "Ruonių medžiotojams paskelbėme karą. Mums talkina policijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, pakrantės zonoje esančios jų vaizdo stebėjimo kameros", — sako Klaipėdos RAAD direktorius Andrius Kairys.

  Per pastaruosius du mėnesius vien Karklės-Šventosios ruože buvo aptiktas rekordinis žuvusių ruonių skaičius — 20. Dauguma jų, aplinkosaugininkų manymu, krito nuo kulkų, nors patvirtinti tai nėra lengva dėl vandenyje irstančių kūnų.

  Klaipėdos RAAD pareigūnai kartu su Aplinkos apsaugos agentūros specialistais jau kurį laiką stebi pakrantes.

  Pasak Kairio, tiriama versija, kad šiuos Lietuvoje nykstančius žinduolius medžioja pakrantėse žvejojantys žvejai, todėl informacija perduota Žuvininkystės tarnybos pareigūnams, kontroliuojantiems verslinę žvejybą Baltijos jūroje.

  Aplinkosaugininkai jau kelis kartus tikrino minėtame ruože žvejojančių žvejybos įmonių savininkus, ar jie neteisėtai laiko medžioklinius ginklus, tačiau jų nebuvo aptikta ir per pastarąjį patikrinimą praėjusį sekmadienį.

  Už neteisėtą ruonio sumedžiojimą gresia administracinė atsakomybė — nuo 800 iki 1 800 eurų bauda. Be to, teks atlyginti gamtai padarytą 1 285 eurų žalą.

  Prieš trejus metus, susiklosčius panašiai situacijai, buvo iškelta mintis, kad pilkųjų ruonių kūnus į Lietuvos pakrantes Baltijos jūra atneša iš Švedijos, kur profesionali ruonių medžioklė yra legali. Vis dėlto ši versija, kaip ir pačių žvejų įtarimai, vėliau buvo paneigta.

  Lietuvos Raudonoji knyga
  © Sputnik /
  Lietuvos Raudonoji knyga

  Dar šia tema

  Sustabdykime delfinų išnykimą: šiandien minima Tarptautinė jūros kiaulės diena
  Pavojinga Baltijos jūra
  Tegai:
  Lietuvos Raudonoji knyga, ruonis, aplinkosaugininkai, Baltijos jūra, Lietuva

  Svarbiausios temos