20:21 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)
  89

  Jau šį penktadienį prasideda lenktyninkų šventė "Aplink Lietuvą 2017"; lenktynininkai turės nuvažiuoti apie 1000 kilometrų nuo Kauno iki Vilniaus

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Šiemet ralis "Aplink Lietuvą 2017", kurio dalyviams teks nuvažiuoti apie 1000 kilometrų, vyks tris dienas, pranešė Lietuvos automobilių klubas.

  Lenktynės prasidės Kaune, Rotušės aikštėje, birželio 9 dieną, 10:00 valandą.

  Iškart po iškilmingo renginio atidarymo pirmosios batalijos ralio dalyvių lauks Aleksoto oro uoste, kur rengiamas savotiškas lenktynių prologas — slalomo varžybos.

  Карта гонок
  Ralio "Aplink Lietuvą 2017" trasos žemėlapis

  Iš Aleksoto varžybų dalyviai pasuks į visiems gerai pažįstamą Kačerginės "Nemuno žiedą", kur ralio dalyvių lauks ne tik slalomo rungtys, bet ir tikros lenktynės asfalto bei žvyro trasomis.

  Po to lenktynininkai jėgas išmėgins Birštone ir Alytuje, kur varžysis, važiuodami miesto gatvėmis, o šias lenktynes tiesiog nuo šaligatvių bus itin patogu stebėti žiūrovams.

  Po išbandymų Veisiejų autodrome (Lazdijų rajonas) ralio dalyviai susirinks Druskininkuose. Kurorto gyventojai ir svečiai miesto gatvėse galės stebėti ir įdomias elektromobilių varžybas, ralių "Aplink Lietuvą" programą papildžiusias pernai ir kurios vyks ir šiemet.

  Bene didžiausias krūvis ralio dalyvių laukia antrąją lenktynių dieną, birželio 10-ąją, kai jie iš Druskininkų per Marijampolę, Šakius, Jurbarką, Tauragę, Kelmę, Radviliškį, Pakruojį, Pasvalį, lenktyniaudami įvairiose varžybose, rengiamose miestų gatvėse, kroso, ralio-kroso, autodromų ir kitose trasose bei specialiose aikštelėse, turės pasiekti antrosios nakvynės vietą — Kupiškį.

  Sekmadienį, birželio 11-ąją, ralio "Aplink Lietuvą 2017" dalyvių dar lauks galbūt lemiamos batalijos Anykščiuose, Molėtuose ir Vilniuje.

  Ralio finišas rengiamas 15:00 val. irgi tradicinėje šių lenktynių pabaigtuvių vietoje — Daukanto aikštėje, šalia Prezidentūros. Ten ralio "Aplink Lietuvą 2017" nugalėtojų ekipažui bus įteiktas pagrindinis varžybų trofėjus — Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurė.

  Apie ralį

  Prestižiškiausio automobilių ralio ištakos siekia 1931 metus, kai liepos 24 dieną 14 automobilių ir 12 motociklų kolona pradėjo nelengvą maratoną aplink Lietuvą. Šią datą Lietuvos automobilių sporto federacija laiko oficialia automobilių sporto šalyje pradžia.

  1996 metais pirmą kartą kartu su sportininkais profesionalais bei mėgėjais ralyje jėgas išbandė ir sportininkai su negalia. Tai buvo neregėtas ir svetur negirdėtas įvykis, kurį labai palankiai įvertino FIA ir tuometinis jos prezidentas. Nuo 1996-ųjų šie raliai vyksta kasmet.

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (88)

  Dar šia tema

  Vairuotojai Kaune bus baudžiami už chuliganišką automobilių parkavimą
  Tegai:
  automobiliai, lenktynių trasa, Lietuva

  Svarbiausios temos