02:16 2018 Rugpjūčio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1502
 • RUB77.6921
  Stumbrai, archyvinė nuotrauka

  Nelaimė geležinkelyje: traukinys mirtinai partrenkė tris stumbrus

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3520

  Krovininis traukinys partrenkė bėgiais ėjusius tris stumbrus: dvi pateles ir jauną patiną

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Praėjusią naktį Kėdainių rajone, Šilainių kaime, krovininis traukinys partrenkė per bėgius ėjusius tris stumbrus, pranešė Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Tai įvyko maždaug vidurnaktį, kai stumbrų banda keliavo per geležinkelio bėgius Kėdainių rajone, netoli "Lifosos", geležinkelio atkarpoje tarp Šilainių geležinkelio stoties ir viaduko į "Via Baltica" magistralę.

  Stumbrai. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Егор Еремов

  Krovininis traukinys Vilnius-Klaipėda rėžėsi į stumbrų bandą. Vietoje žuvo trys stumbrai. Paaiškėjo, kad tai dvi maždaug 8 ir 2 metų amžiaus patelės ir iki 4 metų amžiaus patinas.

  Dėl įvykio šioje geležinkelio atkarpoje keturioms valandoms buvo sutrikęs traukinių eismas. Paryčiais stumbrai nuo bėgių galiausiai perkelti į pakelę. Penktadienio rytą įvykio vietoje dirbo aplinkosaugininkai, stumbrininkai ir veterinarai.

  Žuvę stumbrai bus perduoti Lietuvos zoologijos sodui. Pagal sutartį Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas Lietuvos zoologijos sodui perduoda iš brakonierių paimtus neteisėtai sumedžiotus laukinius gyvūnus arba sugautas žuvis, taip pat keliuose partrenktus nemedžiojamuosius saugomų rūšių gyvūnus ar jų dalis.

  1969-1972 metais 10 belovežinės kilmės stumbrų į Pašilių stumbryno (Panevėžio rajone) aptvarus atvežta iš Rusijos centrinio stumbryno. Pirmieji aptvare gimę stumbrai į laisvę pradėti leisti 1973 metais. Pastaruosius kelerius metus stumbrų skaičius sparčiai didėjo. 2012 metais laisvėje gyveno 82 stumbrai, o 2016 metais — jau 182 stumbrai.

  Dar šia tema

  Lietuvos stumbrai bus supažindinami su kaimyninių šalių populiacijomis
  Šiaulių rajone automobilis partrenkė vilką
  Lūšis iš Raudonosios knygos žuvo po automobilio ratais Varėnos rajone
  Tegai:
  stumbrai, geležinkelis, nelaimė, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos