21:35 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Moksleiviai, archyvinė nuotrauka

  Atidžiai laukite: šiandien savivaldybė informuos apie priėmimą į mokyklas

  © Sputnik/ Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (136)
  13 0 0

  Tėvai, kurie registravo vaiką į mokyklą elektroniniu būdu, nuo birželio 10 dienos gaus pranešimus iš Vilniaus savivaldybės apie priėmimą; iki birželio 15 dienos tėvams reikia patvirtinti, kurią mokyklą pasirinko

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Mokyklose prasidėjo moksleivių priėmimas, tėvai birželio 10-15 dienomis turės patvirtinti, kurią mokyklą lankys jų vaikas, pranešė Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Elektroniniu būdu į sostinės mokyklas jau pateikta 6 760 būsimųjų pirmokų prašymų. Priėmimas vyksta į 122 sostinės mokyklas.

  Jau šiandien tėvai sms žinute ir elektroniniu paštu gaus informaciją apie vaiko priėmimą į mokyklą ir, prisijungę prie elektroninės registravimo į mokyklas sistemos www.vilnius.lt/mokykla, ne vėliau kaip iki birželio 15 dienos, 24: val., turės pasirinkti vieną iš gautų kvietimų.

  Kaip pasirinkti mokyklą

  Gavę kvietimą į daugiau nei vieną mokyklą, iš kurių viena yra pagal teritoriją, tėvai turės pasirinkti, į kurią įstaigą nori leisti savo vaiką. Jeigu sistemoje iki birželio 15 dienos jie nepatvirtins savo pasirinkimo, vaikui nuo birželio 16 dienos automatiškai bus rezervuota mokykla pagal gyvenamąją teritoriją.

  Sostinės valdžia žada darželinukų tėvams panaikinti nelegalias rinkliavas >>

  Gavę kvietimus į daugiau nei vieną mokyklą, bet negavę siūlymo/ar nebuvo pasirinkę teritorinės mokyklos, birželio 10-15 dienomis turės patvirtinti savo pasirinkimą. Jeigu nepatvirtins savo pasirinkimo per nurodytą laikotarpį, birželio 16 dieną automatiškai bus rezervuota vieta vienoje iš mokyklų, siuntusių kvietimą.

  Kaip registruotis toliau

  Birželio 16-20 dienomis įstaigos patvirtins vaikų sutikimus lankyti mokyklą ir į atsilaisvinusias vietas bus siunčiami papildomi kvietimai pagal pateiktus prašymus ir koreguojamos eilės. Gavę pasiūlymą mokytis nurodytu terminu, savo apsisprendimą tėvai turės patvirtinti per 5 dienas.

  Vaikai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Виктор Толочко

  Jeigu iki birželio 20 dienos (imtinai), tėvai nebus gavę nė vieno mokyklos kvietimo, turėtų papildyti savo prašymą registravimo į mokyklas sistemoje — tai padaryti rekomenduojame iki rugpjūčio 20 dienos, pasirenkant tas mokyklas, kuriose yra laisvų mokymosi vietų. 

  Nuo birželio 21 dienos mokyklose bus  tikslinami priimtų mokytis mokinių sąrašai, siunčiami kvietimai į laisvas mokymosi vietas.

  Informacija apie laisvas mokymosi vietas bus skelbiama mokyklų bei savivaldybės interneto puslapyje nuo birželio 30 dienos.

  Mokymosi sutartys bus pasirašomos iki rugpjūčio 31 dienos, gavus patvirtinimą apie priėmimą ir pateikus mokyklai visus reikalingus dokumentus. Sutartis su mokyklomis galima pasirašyti ir anksčiau. 

  Iš viso į mokyklas elektroniniu būdu užsiregistravo 12 489 moksleivių, tarp kurių yra keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijos į gimnazijas ar atvykusių gyventi į sostinę mokinių, bei pirmokų.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (136)

  Dar šia tema

  "Švilpukų" akcija prieš mokslo metų ilginimą įvyko Vilniuje
  Dar daugiau dėmesio: sostinės darželiuose didinamas auklėtojų skaičius
  Tyrimas: darželis šalia tėvų darbo vietos sutaupys 8 valandas per mėnesį
  Tegai:
  registracija, moksleiviai, priėmimo į mokyklą tvarka, mokykla, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos