14:54 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Vilniaus oro uostas, archyvinė nuotrauka

  Vilniaus oro uosto tako rekonstrukciją palankiausiai vertina moterys

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (70)
  26 0 0

  Apklausos duomenimis, apie Vilniaus oro uosto tako rekonstrukciją žino du trečdaliai šalies gyventojų, beveik pusė apklaustųjų, tarp kurių daugiau moterų, rekonstrukciją vertina teigiamai

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Gegužę atliktos apklausos rezultatai parodė, kad žinia apie artėjančią rekonstrukciją jau pasiekė du trečdalius, tai yra 66%, šalies gyventojų; 25% respondentų tikino turintys visą reikiamą informaciją, o dar 41% sakė žinantys faktą, bet ne visas detales, praneša Vilniaus oro uostas.

  Lietuvos oro uostų vykdomasis direktorius Donatas Voveris teigia, jog žinančiųjų apie rekonstrukciją skaičius nuo pirmosios apklausos, atliktos praėjusių metų lapkričio mėnesį, pakilo nuo 57%.

  "Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcija aktuali tiems Lietuvos gyventojams, kurie liepos-rugpjūčio mėnesiais ketina vykti į užsienį, taip pat tiems, kurie planuoja sugrįžti iš svetur. Visais įmanomais būdais siekiame užkirsti kelią galimiems keliautojų nepatogumams, taigi, pranešti bei detaliai informuoti apie laukiančią rekonstrukciją — ypač svarbus uždavinys", — teigia Voveris. 

  Jis taip pat sako, kad, apklausos duomenimis, lietuviai rekonstrukciją vertina teigiamai: 47% respondentų įsitikinę, kad geriau trumpam uždaryti oro uostą ir sutvarkyti jį per vieną kartą; dar 30% sako, kad svarbu užtikrinti skrydžių saugumą. Palankiausiai rekonstrukcijos atžvilgiu nusiteikusios moterys.  

  Svarbūs nuvykimo klausimai

  Apklausos metu paaiškėjo, kad daugumai keleivių itin aktualios susisiekimo su Kauno oro uostu, į kurį 35 vasaros dienoms bus perkelti skrydžiai iš Vilniaus, galimybės.

  Apskritai apie kokias nors susisiekimo su Kauno oro uostu rekonstrukcijos metu galimybes girdėjo beveik pusė šalies gyventojų. Geriausiai jie įsigilino į informaciją apie papildomus tarpmiestinių autobusų reisus bei palankesnį susisiekimą vietiniu viešuoju transportu, taip pat didesnį vietų skaičių automobilių stovėjimo aikštelėse.

  Pasak Voverio, Kauno oro uostas intensyviai ruošiasi vasarą padidėsiančiam keleivių srautui, taip pat bendraujama su partneriais dėl įvairesnių susisiekimo su Kaunu galimybių.

  "Šalia Kauno oro uosto jau įrengiama papildoma ilgalaikio stovėjimo aikštelė, plečiamas stovėjimo vietų dabartinėse aikštelėse skaičius", — teigia Voveris.

  Gilinasi į detales

  Atlikus gyventojų apklausą tapo aišku, kad 34% respondentų tiksliai žino rekonstrukcijos pradžios datą. Kad oro uostas bus pradėtas rekonstruoti liepos 14 dieną, žino daugiau moterų nei vyrų, taip pat daugiau jaunimo iki 25-erių metų. Dažniausiai teisingą atsakymą pateikė didžiųjų miestų gyventojai. Pernai tikslų rekonstrukcijos laiką žinojo tik 23% gyventojų.

  Lietuviai taip pat žino, kad beveik visi įprastai Vilniaus oro uoste vykdavę skrydžiai rekonstrukcijos metu bus perkelti į Kauną — tai žino 51% respondentų, vadinasi, 6% daugiau nei pernai. Dar 36% mano, kad Kaune vyks didžioji dauguma skrydžių, o maža dalis bus perkelta į Palangos oro uostą. 

  Galiausiai, didelė dalis gyventojų tiksliai žino, kodėl Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcija yra būtina: 39% respondentų sutiko su nuomone, kad takas seniai rekonstruotas ir yra techniškai susidėvėjęs, todėl artėja prie avarinės būklės. Anksčiau atliktos apklausos metu teisingą atsakymą į šį klausimą pateikė 40% respondentų. 

  Tyrimo metu iš viso apklausti 1 007 šalies gyventojai nuo 18 iki 75 metų amžiaus. 45% apklaustųjų gyvena Lietuvos didmiesčiuose, o 55% — rajonų centruose bei kaimo vietovėse. Pirmoji apklausa buvo atlikta 2016 metų lapkritį.

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (70)

  Dar šia tema

  Lietuviai pasisako už Vilniaus oro uosto kilimo tako rekonstrukciją
  Kodėl Vilniaus oro uostas vasarą 35 dienas nevykdys jokių skrydžių
  Tegai:
  oro uosto tako rekonstrukcija, apklausa, Vilniaus oro uostas, Vilnius

  Svarbiausios temos