18:30 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  119

  Teismas pripažino, kad Lietuvos banko tarnautojai be jokio pagrindo buvo kaltinami kyšių ėmimu, kišimusi į teisėsaugos institucijų darbą "Lietuvos ryto" publikacijose ir laidose

  VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, kad dienraštis "Lietuvos rytas", "Lietuvos ryto" televizija (laida "Patriotai"), naujienų portalas "Lrytas.lt" skelbė tikrovės neatitinkančias, Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko garbę ir orumą žeminančias žinias.

  Teismas įpareigojo žiniasklaidą šias neteisingas žinias viešai paneigti.

  "Lietuvos ryto" dienraštyje, naujienų portale ir televizijoje kaip tikras faktas buvo pateikiami tikrovės neatitinkantys teiginiai apie neva vykusius Lietuvos banko Priežiūros tarnybos vadovo Vytauto Valvonio pokalbius su trečiaisiais asmenimis, galimai dalyvavusiais finansų rinkos dalyvio reketavimo schemoje.

  "Lietuvos ryto" publikuotos pramanytos pokalbių "išklotinės" buvo pateikiamos kaip realios, nors iš tikrųjų tokių pokalbių niekada nėra buvę.

  Antraštėse, publikacijose ir laidose be jokio pagrindo Lietuvos banko tarnautojai buvo kaltinami kyšių ėmimu, kišimusi į teisėsaugos institucijų darbą.

  Kadangi "Lietuvos rytas" nepaneigė melagingų žinių, Vasiliauskas ir Valvonis kreipėsi į teismą.

  Išnagrinėjęs bylą Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, kad teiginiai apie kyšius ar Vasiliausko kišimąsi į teisėsaugos darbą yra neteisingi, neatitinka tikrovės, klaidina skaitytojus, pažeidžia garbę ir orumą. Kartu pripažinta, kad "Lietuvos ryto" grupės žiniasklaidos priemonės nepagrįstai atsisakė paneigti tikrovės neatitinkančius duomenis.  

  Teismo sprendime taip pat konstatuojama, kad atsakovės UAB "Lietuvos rytas", UAB "Lrytas", UAB "Lietuvos ryto" televizija ir tretieji asmenys Rūta Janutienė, Saulė Pauliuvienė, Artūras Jančys nepateikė įrodymų teiginiams apie neteisėtą veiklą pagrįsti.

  Teismas įpareigojo "Lietuvos ryto" dienraštį artimiausiame šeštadienio numeryje, pirmame puslapyje be komentarų paneigti tikrovės neatitinkančius ir ieškovo Vasiliausko garbę bei orumą žeminančius duomenis.

  "Lietuvos ryto televizija" paskelbti tikruosius faktus įpareigota per septynias kalendorines dienas artimiausioje laidoje "Patriotai" (jeigu laida nebus transliuojama, — analogiško pobūdžio laidoje), o portalas "Lrytas.lt" — per tris dienas nuo sprendimo įteisinimo. 

  Teisminiai procesai su "Lietuvos ryto" žiniasklaidos priemonėmis dėl Valvonio garbės ir orumo pažeidimo vyksta lygiagrečiai.

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas reikalauja būtinos pensijų sistemos pertvarkos
  Lietuvos bankas pasidalino su valstybe beveik 12 mln eurų
  Kaip užsidirbti ir taupyti vaikus mokys centrinis bankas
  Tegai:
  teismas, Lietuvos bankas, Lietuvos rytas, Lietuva

  Svarbiausios temos