06:41 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  77

  Vidaus reikalų ministerija pateikė Seimui įstatymo pataisas, kurios numato naujas baudas už pinigų plovimą; siekiant užkirsti kelią galimam terorizmo finansavimui, tūkstantinės baudos pavirs milijoninėmis

  VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Jei Seimas pritars Vidaus reikalų ministerijos pateiktoms įstatymų pataisoms, už pinigų plovimą baudos sieks iki 1 100 000 eurų įpareigotiesiems subjektams ir iki 5 100 000 eurų finansų įstaigoms, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Jei įstatymui pritars Seimas, už šio įstatymo pažeidimus galės būti skiriamas įspėjimas, bauda, laikinas nušalinimas nuo pareigų, laikinas teisės disponuoti lėšomis apribojimas, licencijos panaikinimas ir kitos priemonės.

  "Iki šiol už finansinius nusikaltimus, pinigų plovimą taikytos baudos siekė vos 6 tūkstančių eurų, nors padaroma žala valstybei buvo dešimtis, o kartais ir tūkstančius kartų didesnė. Jei įstatymas įsigaliotų, baudos būtų adekvačios padaromai žalai. Taip pat atsirastų aiški prievolė juridiniams asmenims atskleisti tikruosius savininkus ir naudos gavėjus", — aiškina vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Be to, naujuoju įstatymu juridiniai asmenys bus įpareigoti atskleisti tikruosius savininkus ir naudos gavėjus. Pataisomis siekiama užkirsti kelią ir galimam terorizmo finansavimui. Juridiniai asmenys privalės saugoti tikslią informaciją apie savo tikruosius savininkus (fizinius asmenis) ir ją atskleisti, pateikdami Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos (JADIS) tvarkytojui. Šia informacija galės naudotis finansų įstaigos ir kiti įpareigotieji subjektai, nustatydami  naudos gavėją.

  Nacionalinis pinigų plovimo vertinimas

  Taip pat siūloma nustatyti, kad ne rečiau kaip kas 4 metus Lietuvoje turi būti atliekamas nacionalinis pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos vertinimas. Jo metu nustatomos valstybėje esančios pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos ir jų dydis. Vėliau šiuo vertinimu bus vadovaujamasi, nustatant priemones šiai rizikai valdyti ir mažinti.

  Mergina prie bankomato, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Įstatyme siūloma ir nuostata, kad už tam tikrų rūšių sunkius ar labai sunkius nusikaltimus teisti asmenys, kurių teistumas neišnykęs arba nepanaikintas, negali eiti apskaitos paslaugas teikiančios įmonės vadovaujamųjų pareigų, būti tokių įmonių dalyviai arba savarankiškai teikti apskaitos paslaugų.

  Įstatymų projektai parengti, siekiant įgyvendinti 2015 metų Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl finansų sistemos naudojimo pinigams plauti ir teroristams finansuoti prevencijos. Direktyva į nacionalinę teisę turi būti perkelta iki birželio 26-osios.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė siūlo Baudžiamojo proceso kodekso pataisas — teisti už akių
  Tegai:
  pinigų plovimas, terorizmas, finansinės operacijos, baudos, pinigai, finansų nusikaltimai, bauda, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Lietuva

  Svarbiausios temos