14:43 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Vilniaus oro uostas, archyvinė nuotrauka

  Vilnius pasitiko beviziu režimu pasinaudojusius Ukrainos piliečius

  © Photo: Ryanair skrydžiai
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (61)
  23 0 0

  Pirmieji Ukrainos piliečiai, atskridę iš Kijevo į Lietuvą pagal naująją bevizę tvarką, buvo šiltai sutikti Vilniaus oro uoste

  VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Birželio 11 dieną Ukrainos piliečiams suteikus galimybę keliauti į Šengeno erdvę be vizų, į Vilnių atvyko pirmasis lėktuvas iš Kijevo, praneša portalas madeinvilnius.lt.

  Iš Ukrainos atvykusius žmones pasveikino užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius ir Vilniaus miesto tarybos narys Vincas Jurgutis. Keleivius dainomis sveikino ir Lietuvos diplomatų choras.

  "Tai, kad Ukrainos žmonės gali be vizų keliauti į ES šalis, — neabejotinai svarbus įvykis ne tik Ukrainai, bet ir mums. Lietuvos diplomatai ne vienerius metus nuosekliai rėmė ir kartu su Ukraina dirbo, kad toks lėktuvas kaip šiandien galėtų leistis ne tik Vilniuje", — sakė Skusevičius.

  Nuo birželio 11 dienos įsigaliojęs bevizis režimas leidžia visiems Ukrainos piliečiams (įskaitant gyvenančius Krymo ir Rytų Ukrainos teritorijose), turintiems biometrinius pasus, be vizų keliauti į 26 ES šalis, išskyrus Didžiąją Britaniją ir Airiją, bei keturias asocijuotas Šengeno erdvės valstybes (Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją ir Šveicariją) trumpalaikėms (iki 90 dienų trukmės 180 dienų laikotarpiu) kelionėms, skirtoms verslo reikalų, turizmo, šeimos, kultūros, sporto renginiams, trumpoms studijoms, mokymams, gydymuisi ar panašiais tikslais. 

  Lietuvos ambasada Ukrainoje 2016 metais išdavė daugiau kaip 95 tūkstančius vizų Ukrainos piliečiams. 2017 metais iki birželio 11 dienos buvo išduota jau daugiau kaip 43 tūkstančiai vizų.

  Kovo pabaigoje įsigaliojo bevizis režimas tarp Europos Sąjungos ir Gruzijos. Bevizį režimą simboliškai vienas pirmųjų išbandė Gruzijos prezidentas Georgijus Margvelašvilis, kuris kovo 30 dieną oficialiai apsilankė Lietuvoje.

  Be to, Vilnius iškilmingai pasitiko pirmuosius keliautojus be vizų iš Gruzijos.

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (61)

  Dar šia tema

  Porošenko pasveikino ukrainiečius su bevizio režimo su ES pradžia
  Gruzija gavo bevizį režimą, bet į ES neįleisti 26 jos piliečiai
  Tegai:
  bevizis režimas, Vilniaus oro uostas, Ukraina, Lietuva, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos